rekord resuscytacja 2017

Szkoła Podstawowa nr 5 w Olkuszu kolejny raz przystąpiła do bicia Rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą liczbę osób. Wydarzenie to odbyło się na sali gimnastycznej 16.10.2017 r. Rozpoczęło się o godz. 12:00 i trwało 30 min. Do zmagań przystąpiło 68 uczniów z klas II-VII, którzy wykonywali RKO na 6 fantomach.
Instruktaż w udzielaniu I pomocy zaprezentował ratownik medyczny – Mateusz Skalniak, który zwrócił uwagę uczniom aby resuscytacja krążeniowo – oddechowa (cykl RKO 30 ucisków i 2 wdechy ratownicze) była nieprzerwanie prowadzona na danym stanowisku przez cały czas trwania Wydarzenia.
Nad prawidłowym przebiegiem akcji czuwali Dyrektor Szkoły mgr Grażyna Kaziród wraz z Wicedyrektorem mgr Teresą Giczel i zaproszonymi gośćmi: p. Małgorzatą Stańczak – kierownikiem Oddziału Nadzoru Sanitarnego Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Olkuszu, ratownikami medycznymi p. Zbigniewem Barańskim i p. Mateuszem Skalniakiem oraz p. Ewą Cieślińską, a także pielęgniarką szkolną p. Wandą Kotarską.
Cieszymy się, że takie akcje wzbudzają coraz większe zainteresowanie wśród młodzieży, dzięki którym już od najmłodszych lat doskonalą zasady udzielania pierwszej pomocy. Organizatorami dzisiejszego wydarzenia byli nauczyciele SP nr 5 – J. Wójcikowska, C. Januszek, J. Kiełtyka oraz M. Sołtysik.

SP 5 w Olkuszu

rekord resuscytacja 2017 2

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze