Krzykawka

Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej w Bolesławiu zorganizowało w dniu 7 maja 2022 r. obchody 159. Rocznicy Bitwy pod Krzykawką. Uroczystość realizowana była w ramach projektu „Z widokiem na wolność”, który dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. Obchody swoimi Honorowymi Patronatami objęli: Ambasador Włoch Aldo Amati, Komendant Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Krakowie płk Robert Musiel, Wójt Gminy Bolesław Krzysztof Dudziński.

Program uroczystości przewidywał złożenie kwiatów pod Pomnikiem Francesco Nullo w Krzykawce, nadanie imienia płk Francesco Nullo Oddziałowi Żandarmerii Wojskowej w Krakowie, uroczyste przekazanie Sztandaru Zespołowi Przedszkolno – Szkolnemu w Krzykawie, wręczenie przez Starostę Olkuskiego Bogumiła Sobczyka Medalu „Pro Patria” przyznanego przez Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych dr. Tomaszowi Sawickiemu oraz widowisko o bitwie pod Krzykawką przygotowane przez Grupę Rekonstrukcji Historycznych.

W części artystycznej przygotowanej w parku przy staropolskim dworku w Krzykawce wystąpili: Szkoła Podstawowa im. płk Francesco Nullo w Krzykawie z okazjonalnym programem patriotycznym, zespoły KANTARE i MAŁA ESTRADA działające przy naszym Centrum Kultury oraz zespół TE DEUM z Olkusza. Uroczystościom towarzyszyły: stoisko artystyczne Centrum Kultury, stoisko Żandarmerii Wojskowej w Krakowie oraz stoiska gastronomiczne: COOKING SHOW – Festiwal makaronów włoskich przygotowywanych przez Chefa Nestora Grojewskiego, grochówka gotowana w kuchni polowej przez Państwa Kotulskich, stoisko z wyrobami wędliniarskim przygotowane przez Państwa Agnieszkę i Mirosława Ćwięczek oraz chleb ze smalcem przekazany przez karczmę BIDA – serdecznie dziękujemy naszym Sponsorom.

Więcej zdjęć na facebook.com/ck.boleslaw/

Barbara Rzońca

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze