kalendarze 2019 12

Olkuski magistrat przygotował serię kalendarzy na 2019 rok, promujących Srebrne Miasto. Zawisną one w instytucjach publicznych, firmach oraz domach prywatnych. Kalendarze planszowe, zakładki do książek i kalendarze kieszonkowe można otrzymać bezpłatnie na parterze Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu w Punkcie Informacyjno-Podawczym.

 – Co roku staramy się pokazywać piękno naszej gminy oraz potencjał olkuskich artystów. Nasi lokalni twórcy pomagają nam uchwycić urok miejsc, z których jako mieszkańcy możemy być naprawdę dumni. Serdecznie dziękuję za bezinteresowną pomoc, pozwalającą nam przygotować materiały nie tylko praktyczne, ale jednocześnie cieszące oko – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

W tym roku w projekcie kalendarzy zostały wykorzystane panoramy i fotografie lotnicze Olkusza, wykonane w różnych porach roku, udostępnione przez Łukasza Dwornika, Radosława Kowala, Grzegorza Pałkę i Dawida Płucisza z Silver Sky oraz Marcina Kłysewicza (Pan Pstryk). Autorzy zdjęć spotkali się z burmistrzem Romanem Piaśnikiem, by porozmawiać o możliwościach dalszej współpracy z miastem. Otrzymali również pełne zestawy kalendarzy zaprojektowanych z wykorzystaniem ich autorskich materiałów.

kalendarze 2019 27

Na serię „KOLory Olkusza” składa się pięć typów kalendarzy. Kalendarze trójdzielne i kilkukartkowe kalendarze ścienne zostaną nieodpłatnie przekazane do szkół i przedszkoli, jednostek organizacyjnych gminy, instytucji, firm oraz stowarzyszeń współpracujących z magistratem.

W dużym nakładzie zostały wydane kalendarze planszowe, w które mieszkańcy mogą się bezpłatnie zaopatrzyć na parterze Urzędu. Tam też dostępna jest seria kalendarzy listkowych oraz kalendarzy w formie zakładek do książek.

kalendarze 2019 19

Pomysł promowania atrakcji turystycznych Olkusza i zarazem prac miejscowych (i nie tylko) twórców właśnie w formie kalendarzy jest realizowany przez olkuski magistrat od wielu lat. Miejskie kalendarze na 2018 rok zdobiły reprodukcje obrazów namalowanych w trakcie plenerów artystycznych „Olkusz Srebrne Miasto”, organizowanych przez Galerię Sztuki Współczesnej BWA w Olkuszu. Rok wcześniej na kalendarzach pt. „Olkusz jak malowany” zostały zaprezentowane obrazy dwunastu olkuskich artystów. Z kolei w 2016 roku na kalendarzach pt. „Olkusz obiektywnie” można było podziwiać zdjęcia członków Olkuskiego Klubu Miłośników Fotografii przy MOK.

UMiG Olkusz

kalendarze 2019 10

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o