kalendarze 2019 12

Olkuski magistrat przygotował serię kalendarzy na 2019 rok, promujących Srebrne Miasto. Zawisną one w instytucjach publicznych, firmach oraz domach prywatnych. Kalendarze planszowe, zakładki do książek i kalendarze kieszonkowe można otrzymać bezpłatnie na parterze Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu w Punkcie Informacyjno-Podawczym.

 – Co roku staramy się pokazywać piękno naszej gminy oraz potencjał olkuskich artystów. Nasi lokalni twórcy pomagają nam uchwycić urok miejsc, z których jako mieszkańcy możemy być naprawdę dumni. Serdecznie dziękuję za bezinteresowną pomoc, pozwalającą nam przygotować materiały nie tylko praktyczne, ale jednocześnie cieszące oko – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

W tym roku w projekcie kalendarzy zostały wykorzystane panoramy i fotografie lotnicze Olkusza, wykonane w różnych porach roku, udostępnione przez Łukasza Dwornika, Radosława Kowala, Grzegorza Pałkę i Dawida Płucisza z Silver Sky oraz Marcina Kłysewicza (Pan Pstryk). Autorzy zdjęć spotkali się z burmistrzem Romanem Piaśnikiem, by porozmawiać o możliwościach dalszej współpracy z miastem. Otrzymali również pełne zestawy kalendarzy zaprojektowanych z wykorzystaniem ich autorskich materiałów.

kalendarze 2019 27

Na serię „KOLory Olkusza” składa się pięć typów kalendarzy. Kalendarze trójdzielne i kilkukartkowe kalendarze ścienne zostaną nieodpłatnie przekazane do szkół i przedszkoli, jednostek organizacyjnych gminy, instytucji, firm oraz stowarzyszeń współpracujących z magistratem.

W dużym nakładzie zostały wydane kalendarze planszowe, w które mieszkańcy mogą się bezpłatnie zaopatrzyć na parterze Urzędu. Tam też dostępna jest seria kalendarzy listkowych oraz kalendarzy w formie zakładek do książek.

kalendarze 2019 19

Pomysł promowania atrakcji turystycznych Olkusza i zarazem prac miejscowych (i nie tylko) twórców właśnie w formie kalendarzy jest realizowany przez olkuski magistrat od wielu lat. Miejskie kalendarze na 2018 rok zdobiły reprodukcje obrazów namalowanych w trakcie plenerów artystycznych „Olkusz Srebrne Miasto”, organizowanych przez Galerię Sztuki Współczesnej BWA w Olkuszu. Rok wcześniej na kalendarzach pt. „Olkusz jak malowany” zostały zaprezentowane obrazy dwunastu olkuskich artystów. Z kolei w 2016 roku na kalendarzach pt. „Olkusz obiektywnie” można było podziwiać zdjęcia członków Olkuskiego Klubu Miłośników Fotografii przy MOK.

UMiG Olkusz

kalendarze 2019 10

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze