Olkusz

22 stycznia w Podziemnym Olkuszu odbył się wernisaż zbiorowej wystawy fotografii Oddycham. Wystawa jest zorganizowana przez galerię MOK Interferencje oraz Podziemny Olkusz i objęta patronatem Fotoklubu RP i można ją oglądać do 20 lutego, do czego serdecznie zachęcamy.

Prace powstały w ciągu ostatniego roku, kolejnego, podczas którego uczymy się żyć z pandemią i jak najmniej z życia tracić, co nie jest łatwe.

Autorki fotografii tworzą w różnych zakątkach Polski, większość z nich nie spotkała się osobiście, ale sztuka nie zna granic i łamie bariery, toteż ich dzieła zawisły na jednej wystawie i ruszą razem do innych miast Polski.

Zebranych powitała w imieniu Dyrektora MOK Marcina Wierciocha Beata Odrzywolska-Kokoszka, Kierownik Podziemnego Olkusza. Głos zabrały również dwie z dziewięciu autorek obecne na wystawie: Alicja Przybyszowska i Katarzyna Leszczyńska-Kaszuba, prowadząca galerię Interferencje.

Wszystkie artystki: Ewa Bijak (AFRP), Monika Cichoszewska (AFRP), Katarzyna Leszczyńska-Kaszuba (AFRP), Małgorzata Pawelczyk (AFRP), Agnieszka Pazdykiewicz (AFRP), Alicja Przybyszowska (AFRP EFIAP/s), Joanna Sawicka (AFRP) i Kamila Wiśniewska-Hałka (AFRP AFIAP) – są rzeczywistymi członkami Fotoklubu RP i mają za sobą znaczące osiągnięcia i sukcesy.

Wśród dzieł można zaobserwować różne techniki, różne obiekty. Wszystkie na swój sposób wyrażają potrzebę wolności, swobody, głębokiego oddechu i wyzwolenia się z ograniczeń.

MOK Olkusz0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze