rsm

Po raz kolejny olkuskie Stowarzyszenie dobroczynne „Res Sacra Miser” organizuje we współpracy z Bankiem Żywności w Krakowie Świąteczną Zbiórkę Żywności. Każdy, kto w najbliższy weekend będzie robił zakupy w olkuskich supermarketach, może przyłączyć się do akcji.

Zbiórka rozpocznie się w piątek 29 listopada, a zakończy w niedzielę 1 grudnia. – W czasie tego weekendu w supermarketach, przy specjalnie oznakowanych koszach, dyżurować będą wolontariusze, informując klientów o prowadzonej akcji i zachęcając ich do zakupu chociażby jednego produktu więcej, by go przekazać na rzecz osób najbardziej potrzebujących. Z zebranej żywności wolontariusze przygotują paczki, które przed świętami zostaną przekazane osobom potrzebującym naszej pomocy i wsparcia. Mieszkańcy chętnie dzielą się żywnością – mówi Janina Lenarczyk. Koordynatorka Centrum Wolontariatu w Olkuszu. Akcja prowadzona będzie w jedenastu olkuskich sklepach: czterech „Biedronkach”, „Lidlu”, „Carrefourze”, „Leviatanie”, trzech sklepach PSS „Społem”, „Stokrotce” i Supermarkecie „Nasz”.

Świąteczne Zbiórki Żywności organizowane są cykliczne, dwa razy do roku: przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
tez bezrobotny
tez bezrobotny
10 lat temu

„milosierdzie gminy” tylko raz w roku a przez 365 dni tylko patrza jak cie wydutkać

bezrobotny
bezrobotny
10 lat temu

Wiem jak zmniejszyć ogromne bezrobocie. Zamienić miejscami bezrobotnych na tych zatrudnionych ale tylko w państwowych instytucjach. I paczek byłoby mniej do zrobienia. Same korzyści.

bezrobotny
bezrobotny
10 lat temu

Można się czuć tylko poniżonym przez władzę, jeśli pozbawia ludzi pracy i każe zadowolić się wyżebraną paczką. Hańba!

bezrobotny
bezrobotny
10 lat temu

Oddać władzom olkuskim wszystkie wyżebrane dla biednych paczki a władza niech odda odebrane miejsca pracy!