przbrac komenda

Przedszkolaki z Braciejówki nawet w wakacje chcą zdobywać nową wiedzę i poznawać nieznane dotąd miejsca. W ramach projektu „Poznajemy różne zawody” dzieciaki odwiedziły budynek komendy olkuskiej Policji, gdzie miały niepowtarzalną szansę zwiedzić pomieszczenia niedostępne oczom większości mieszkańców i spotkać się z policjantką, która wprowadziła maluchy w tajniki tego zawodu, skądinąd nie bez powodu cieszącego się nieprzerwanym zainteresowaniem dzieci z kolejnego już pokolenia.

– Dzieciaki były pod ogromnym wrażeniem nowych doświadczeń. Z dużą ciekawością oglądały poszczególne pomieszczenia i zadawały wiele pytań. Na pewno na długo zapamiętają ten dzień – mówi Marta Lisowska, opiekunka przedszkolaków z Braciejówki.  

 

Przewodnikiem po zakamarkach olkuskiej komendy była mł.asp. Katarzyna Matras, na co dzień pracująca z dziećmi policjantka z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii. – Naszym małym gościom wiele radości sprawiło oglądanie policyjnego wyposażenia – odznaki policyjnej, lizaka, kajdanek, pałki służbowej – oraz przymierzanie służbowych czapek. Największą jednak atrakcją było pobieranie odcisków palców. Każdy z uczestników otrzymał wypełnioną kartę daktyloskopijną – opowiada policjantka.

Oprócz zagadnień związanych z pracą funkcjonariusza, dzieci miały okazję przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa  na drogach, a także reguły, jakich należy przestrzegać podczas wakacyjnego wypoczynku, czyli między innymi o tym, jak korzystać z kąpielisk wodnych, jak poruszać się po drogach, jak zachować się, kiedy zaczepi nas „nieznajomy”. Przedszkolaki z Braciejówki podczas wycieczki poznały stanowisko dowodzenia, gdzie pełnią służbę dyżurny komendy wraz z pomocnikiem, pomieszczenia dla osób zatrzymanych, pokój okazań z „lustrem weneckim”, strzelnicę oraz pomieszczenia zespołu w tym tzw. niebieski pokój przygotowany do wykonywania czynności z osobami małoletnimi.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze