prz8 trzy latka

Maluszki w naszym przedszkolu objęte są szczególnymi względami, kadra pedagogiczna i dzieci ze starszych grup starają się, aby okres adaptacji do przedszkola przebiegał łagodnie.

 

Pierwsze dni pobytu dzieci trzyletnich w przedszkolu były trudne nie tylko dla nich, ale również dla rodziców. Niektórzy brali specjalnie dni wolne w pracy, aby być z dzieckiem w tym ważnym okresie. Przez pierwszy tydzień rodzice mogli bawić się wspólnie nawet przez cały dzień. Kiedy uznałyśmy, że dzieci czują się w przedszkolu bezpiecznie i chętnie bawią się z rówieśnikami, postanowiłyśmy wyjść do rodziców z propozycją spotkania się i zaprezentowania umiejętności naszych wychowanków. Dnia 29.05.2014 r. w Przedszkolu Nr 8 w Olkuszu odbyło się „Pasowanie na Przedszkolaka”.

To szczególny dzień dla dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola, to również moment, w którym maluchy stają się pełnoprawnymi przedszkolakami oraz ich pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością. Dzieci podeszły do tego z entuzjazmem, przez wiele dni pilnie uczyły się piosenek, wierszy i tańców, cierpliwie znosiły próby części artystycznej pod czujnym okiem swojej Pani Kasi. Był to dla dzieci ogromny ale miły wysiłek, z jednej strony trwał ciągle okres adaptacyjny związany z przyjściem do przedszkola, z drugiej strony musiały się skupić na nauce, na próbach. Uporały się z tym ciężarem doskonale, czego efekt Rodzice mogli podziwiać. Najmłodsi zaprezentowali różnorodny program artystyczny. Pasowania, olbrzymim ołówkiem dokonała Pani Dyrektor.

Każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom oraz drobny upominek na dobry początek wspólnych trzech lat edukacji przedszkolnej. Na koniec był też słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. W miłej i przyjemnej atmosferze szybko upłynął wspólnie spędzony czas. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich małych pociech. Nie jednemu z rodziców łezka zakręciła się w oku. Gratulujemy „Misiaczkom” i życzymy im owocnego i bogatego w doświadczenia pobytu w naszym przedszkolu. 

Przedszkole nr 8 w Olkuszu

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze