Klucze

Wójt Gminy Klucze Norbert Bień jest jednym z czterech samorządowców w województwie małopolskim, którzy otrzymali Odznakę Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego. Odznaki wręczali w siedzibie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów premier Mateusz Morawiecki i szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego została ustanowiona rozporządzeniem Rady Ministrów z 15 czerwca 2015 r. Nadaje ją minister spraw wewnętrznych i administracji za szczególne zasługi na rzecz samorządu terytorialnego. Jak zaznaczono podczas ceremonii w Dniu Samorządu Terytorialnego, odznaczenia są formą podziękowania i uznania za ciężką pracę, determinację, jaką uhonorowani samorządowcy wykazali się w rozwiązywaniu problemów obywateli i członków lokalnych wspólnot samorządowych.

Odznaczenia otrzymało ponad 60 samorządowców. W województwie małopolskim wyróżniono: starostę suskiego Józefa Bałosa, burmistrza Ryglic Pawła Augustyna, wójta gminy Klucze Norberta Bienia i wójta gminy Laskowa Piotra Stacha.

UG Klucze

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o