kasa5

Ponad 1 mln 100 tys. złotych zniknęło z kont klientów jednego z olkuskich banków. Przestępstw dopuścili się dwaj olkuszanie. Poszkodowanych w sprawie jest 12 klientów.

Olkuscy policjanci zatrzymali mężczyzn w środę, 11 lipca. W chwili zatrzymania jeden z nich był pracownikiem banku, drugi natomiast pracował w banku do listopada ubiegłego roku. Prokuratura Rejonowa w Olkuszu wszczęła śledztwo, obejmujące lata 2000 – 2012. Mężczyznom postawiono zarzut dokonania wspólnie i w porozumieniu kradzieży mienia znacznej wartości. Chodzi o prawie 920 tys. złotych, 28 tys. 700 dolarów i 24 tys. euro.

– Jeden z mężczyzn przyznał, że poza system bankowy wyprowadził kwotę 160 – 170 tys. złotych i przeznaczył je na własne potrzeby. Drugi natomiast podał, że wyprowadził 250 – 300 tys. złotych. Obydwaj nie negują, że pozostała kwota zniknęła z kont klientów, ale te pieniądze „znajdują się” w systemie bankowym – mówi olkuski prokurator rejonowy Wiesław Zięba.

Mężczyznom grozi od roku do dziesięciu lat pozbawienia wolności. – Wystąpiliśmy do Sądu Rejonowego w Olkuszu z wnioskiem o tymczasowy areszt. Sąd nie przychylił się do wniosku, nie zastosował również żadnego innego środka zapobiegawczego – dodaje prokurator Zięba. 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
króll
króll
11 lat temu

A kto trzyma oszczędności w banku gospodarki żywnościowej?
[quote name=”troll”]dziwi mnie jedno, dlaczego ostrzega się mieszkańców przed drobnymi włamywaczami kieszonkowcami, a nie ostrzega przed bankiem w którym giną miliony? Dlaczego oficjalnie nie podano nazwy banku ?[/quote]

troll
troll
11 lat temu

dziwi mnie jedno, dlaczego ostrzega sie mieszkanców przed drobnymi włamywaczami/kieszonkowcami a nie ostrzega sie przed bankiem w którym gina miliony ? dlaczego oicjalnie nie podano nazwy banku ?

miastowy3
miastowy3
11 lat temu

Jaki burmistrz takie miasto 😆

zagubiony w realiach
zagubiony w realiach
11 lat temu

co za miasto…w banku cie okradną, w szpitalu usmiercą, w urzedzie w bląd wprowadzą, w kościele zgorszą…..