olimpijskie nadzieje iks

Miesiąc maj tradycyjnie jest wypełniony licznymi imprezami sportowymi, na których nie mogło zabraknąć lekkoatletów sekcji lekkoatletycznej klubu IKS Olkusz. W sobotę w Bielsku Białej odbyły się międzynarodowe zawody lekkoatletyczne „Olimpijskie Nadzieje”. Młodzicy, Karolina Kwapisz oraz Kamil Wichary rywalizowali na dystansie 1 000 metrów ze swoimi rówieśnikami z Polski, Czech, Słowacji oraz Węgier. Największy sukces odniósł Kamil, który wygrał zdecydowanie swój bieg z czasem 2.40.36, jednocześnie poprawiając rekord życiowy. Wynik ten jest obecnie drugim w tej kategorii wiekowej w Polsce. Natomiast Karolina, która przybiegła na 8 miejscu uzyskała rezultat 3.10.00.

Tego samego dnia w Sławkowie nasz reprezentant Emmanuel Wojtacha w klasyfikacji generalnej, „I Biegu Republiki Sławkowskiej”, wywalczył wysokie 3 miejsce. W imprezie uczestniczyło prawie 150 uczestników z całego kraju.

Natomiast w niedzielę odbyły się Mistrzostwa Małopolski Juniorów Młodszych i Juniorów w Lekkiej Atletyce. W biegu na 3 000 metrów Adrian Wojtacha (junior) zdobył złoty medal z wynikiem 9.05.85, natomiast Paweł Węglarz (junior młodszy) zdobył medal srebrny( wynik 10.58.44).

Trenerem wszystkich wymienionych wyżej zawodników, jest Pan Trener Kazimierz Chechelski, natomiast jego pomocnikiem jest Jakub Sowiński.