Olkusz

Dzięki czujności sąsiadów i zdecydowanemu działaniu olkuskich funkcjonariuszy udało się pomóc kobiecie, która zemdlała w mieszkaniu. Policjanci dotarli do jej mieszkania i udzielili niezbędnej pomocy do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego.

Od kilku miesięcy codzienne obowiązki funkcjonariuszy nabierają zupełnie nowego znaczenia. Każdego dnia policjanci sprawdzają, nie tylko miejsca pobytu osób objętych kwarantanną, ale starają się nieść pomoc tym, którzy jej potrzebują. W ubiegły piątek tj. 5 marca br. około godziny 16:00, funkcjonariusze komendy w Olkuszu  podczas kontroli osób przebywających na kwarantannie, otrzymali od zaniepokojonego sąsiada informację, że w jednym z mieszkań na ulicy Bylicy leży nieprzytomna kobieta, która wymaga udzielenia pomocy.

Funkcjonariusze niezwłocznie udali się do wskazanego mieszkania, gdzie zastali kobietę, która oznajmiła im, że w jednym z pomieszczeń leży jej 42- letnia córka, która przed chwilą straciła przytomność. Patrol natychmiast podjął czynności pierwszej pomocy przedmedycznej i działania zmierzające do ustabilizowania stanu zdrowia kobiety. Po niedługim czasie nawiązany został kontakt z kobietą i przeprowadzony wywiad, dzięki któremu funkcjonariusze ustalili, że mieszkanka Olkusza cierpi na przewlekłą epilepsję, która wywoływana jest silnym stresem.

Ustalono również, że stres został wywołany trudną sytuacją rodzinną, w jakiej obecnie znajduje się kobieta. Na miejscu obecna była matka kobiety, która całą sytuacją była mocno zdenerwowana i nie potrafiła udzielić córce pomocy. W dalszej części interwencji funkcjonariusze skontaktowali się z oficerem dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Olkusz, który na miejsce skierował również załogę Pogotowia Ratunkowego.

Ratownicy medyczni po uzyskaniu od patrolu Policji niezbędnych informacji dotyczących stanu zdrowia kobiety przystąpili do dalszych badań, udzielając kobiecie pomocy a funkcjonariusze Policji, udali się do realizacji zleconych czynności służbowych.

To nie pierwszy przykład, kiedy działania funkcjonariuszy pomagają w ratowaniu ludzkiego życia, jest to najważniejsza część policyjnej służby. Obecna sytuacja epidemiologiczna stawia przed nami nowe wyzwania. Fakt, że mieszkańcy doceniają naszą pracę oraz z należytą powagą i odpowiedzialnością stosują się do wprowadzonych zakazów, jest istotnym wsparciem również dla naszej codziennej służby.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze