Funkcjonariusze Referatu dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy w Olkuszu zabezpieczyli galanterię oraz odzież, i biżuterię  z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek.

W ubiegłym tygodniu kryminalni z olkuskiej komendy udali się do jednego ze sklepów oferującego odzież i galanterię gdzie przeprowadzili przeszukanie. Jak się okazało, sklep oferował do sprzedaży „podróbki” z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi renomowanych światowych marek. Zabezpieczono 35 torebek, 3 portfele, 10 sztuk odzieży, biżuterię w ilości 26 bransoletek, pierścionków i zawieszek.  Właścicielowi zabezpieczonych podróbek grozi odpowiedzialność za wprowadzanie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoką grzywną.

Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej:

Art. 305.

Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towar podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie , karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa określonego w ust.1 stałe źródło dochodu albo dopuszcza się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu 

2
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
1 Wątków
1 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
2 Autorzy komentarzy
Normalny olkuszaninpavv Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pavv
pavv

Takie towary można kupić na wielu bazarach w Grecji czy Bułgarii, a po tych bazarach przechadza się tamtejsza policja i nie widzi żadnego problemu.

Normalny olkuszanin
Normalny olkuszanin

Na bazarze w Grecji czy Bułgarii zapłacisz 5-10Euro a u nas w sklepie 300zł 😉