piknik z pilsudskim

Wiele atrakcji dla młodszych i starszych przygotowali organizatorzy „Pikniku z Piłsudskim”, który odbędzie się w najbliższą niedzielę w Bukownie. Imprezę zaplanowano z okazji stuletniej rocznicy utworzenia Legionów Polskich.

Piknik odbędzie się 11 maja na boisku treningowym MOSiR przy ul. ks. Zelka. – Przyłączyliśmy się do obchodów Roku Legionów Polskich w Zagłębiu Dąbrowskim i Śląsku Cieszyńskim, odbywających się pod honorowym patronatem Wojewody Śląskiego i Marszałka Województwa Śląskiego. Swój udział w pikniku zapowiedziały oddziały Wojska Polskiego, Straży Więziennej, Policji, Żandarmerii Wojskowej, Sosnowieckiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej 71. Bielawskiego Pułku Piechoty, Ligi Obrony Kraju, Państwowej i Ochotniczych Straży Pożarnych. Liczymy, że piknik przyciągnie wielu mieszkańców Bukowna i okolicznych miejscowości – mówi sekretarz miasta Bukowno Marcin Cockiewicz.

Impreza rozpocznie się o godz. 15.00 występem sekcji wokalnej MOK – u oraz chóru „Animato”. Potem zaplanowano nie lada atrakcje dla miłośników militariów: pokaz broni czarnoprochowej, a także prezentacje technik antyterrorystycznych w wykonaniu 6. Brygady Powietrznodesantowej z Krakowa. Po patriotycznym koncercie chrzanowskiego chóru „Żaby” na boisko wjedzie Marszałek Józef Piłsudski. W programie przewidziano jeszcze koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej Dzwono – Sierbowice, jak również pokaz technik samoobrony oraz wschodnich sztuk walki w wykonaniu UKS Samuraj Bukowno. Na zakończenie zagra Orkiestra Dęta ZGH „Bolesław”. Całość dopełnią punkty małej gastronomii oraz wesołe miasteczko. 

Piknik organizują: Burmistrz Miasta Bukowno, Związek Strzelecki Rzeczypospolitej w Bukownie, Miejski Ośrodek Kultury w Bukownie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bukownie.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze