Tegoroczny koncert papieski w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbył się pod hasłem XIX Dnia Papieskiego „Wstańcie, chodźmy!”. Jest to również tytuł książki napisanej przez Jana Pawła II w 2002 r.

Patronat honorowy nad koncertem objęli: burmistrz Roman Piaśnik oraz Grzegorz Kaszak, Biskup Diecezji Sosnowieckiej. Widowisko reżyserowała Anna Brandegger-Miśków, a prowadzili: Zofia Domagała i Jakub Salwiński. 

Zebranych licznie gości powitała dyrektor MOK w Olkuszu Małgorzata Żurek. Przedstawienie miało formę wspomnień filmowych z wizyt Jana Pawła II w Polsce przeplatanych muzyką i śpiewem.

Przepięknie zaprezentowały się zespoły z Centrum Kultury w Bolesławiu: Psotki, KropkaPL oraz Pozytywka prowadzone przez instruktor Iwonę Pilarz. Zespół Te Deum, działający przy parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Olkuszu jak zwykle zachwycał swoim profesjonalizmem, talentem i pasją. Wielu wzruszeń dostarczyła wszystkim śpiewająca rodzina Kocjanów – Małgorzata, Karolina i Michał. I wreszcie… nie Aretha Franklin, ale Iwona Pilarz w pieśni Amazing Grace…

Źródło: MOK Olkusz

Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu Olkusz

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o