Olkusz

Olkuski Klub Sportowy „Słowik” pokonał LZS Trzy Korony Żarnowiec 2:1 w spotkaniu 4. kolejki sezonu 2024/2025 Klasy A okręgu Olkusz: w efekcie, beniaminek awansował trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Przypominamy, że dwa ostatnie mecze „żółto-niebieskich” były dwoma bardzo wyrównanymi pojedynkami, które podopieczni trenera Krzysztofa Kańczugi zdołali jednak rozstrzygnąć na swoją korzyść. Nic zatem dziwnego, że w rywalizacji z LZS-em Trzy Korony Żarnowiec olkuszanie liczyli na podtrzymanie dobrej passy i trzecie kolejne zwycięstwo, które pozwoliłoby klubowi piąć się na coraz wyższe miejsca w tabeli olkuskiej „Serie A”.

Podobnie, jak w poprzednim spotkaniu z Błyskiem Zederman, piłkarze OKS-u nie rozpoczęli jednak tego meczu tak, jak planowali: bardzo szybko, gdyż już w 6. minucie, stracili bramkę, której autorem był Grzegorz Knur. Trafienie ekipy z Żarnowca, także podobnie jak w poprzednim pojedynku, podziałało natomiast pobudzająco na miejscowych, którzy od razu wzięli się za odrabianie strat. Niestety, próby ataków „Słowika” bardzo często kończyły się na linii obrony przyjezdnych, a nawet, jeśli udało się już dotrzeć do pola karnego rywali, to świetnie spisywał się bramkarz Trzech Koron Tomasz Łysek.

Przełom nastąpił w 30. minucie rywalizacji, kiedy to do piłki oddalonej o około 25 metrów od bramki gości dopadł Jakub Śladowski i kapitalnym uderzeniem po długim rogu doprowadził do remisu. Już 10 minut później ten sam zawodnik dobiegł ponadto do prostopadłego podania i pięknym zagraniem wzdłuż linii bramkowej wypuścił w bój Karola Lipińskiego, który w zasadzie dopełnił już tylko formalności, wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie 2:1.

Druga połowa spotkania przebiegała bardzo wyrównanie, a obie ekipy próbowały swojego szczęścia w ataku, próbując zdobyć kolejne gole. Do końcowego gwizdka sędziego więcej trafień już jednak nie zobaczyliśmy, w czym spora zasługa obu bramkarzy: wspomnianego już Tomasza Łyska oraz Dawida Patyckiego, którzy raz po raz powstrzymywali atakujących przeciwnych drużyn. Tym samym, mecz zakończył się zwycięstwem Olkuskiego Klubu Sportowego „Słowik”, a „żółto-niebiescy” awansowali w ligowej tabeli na wysokie, trzecie miejsce.

Skład Olkuskiego Klubu Sportowego „Słowik”: Patycki – Przybyła, Różycki, Czubak, Tylec, Nowak-Włodyga, Lipiński, Matusiak, Śladowski, Indyka, Marmyzov.

Grali również: Żurada, Wójcicki, Bogdański, Ocieczek, Cieślik

Skład LZS-u Trzy Korony Żarnowiec: Łysek – Jaros, Hajduga, Capiga, Mazurkiewicz, Basoń, Widawski, Sobieraj M., Sobieraj Sz. Kur, Sokół

Grali również: Mazurek, Grabowski F., Grabowski M.