lok_olkusz_2

Czwarte miejsce zajęli przedstawiciele olkuskiego LOK – u na Ogólnopolskich Zawodach w Radioorientacji Sportowej o Puchar Wisły. Sportowa impreza, w której startowało dziesięć drużyn z Zarządów Wojewódzkich LOK – ów, odbyła się w Kwidzynie i Gardei.

Sportowcy musieli wykazać się orientacją w terenie, gdzie szukali nadajników radiowych o dwóch częstotliwościach: 3,5 MHZ i 144 MHz.  Olkuszanie w składzie: Paweł Widłak (SP 3 Olkusz), Kamila Barczyk (SP 5 Olkusz), Daniel Milej (Gim. nr 4 Olkusz) oraz Anna Nowińskalok_olkusz_1 (Gim. nr 3 Olkusz) reprezentowali Małopolskę.

W klasyfikacji indywidualnej Daniel Milej zajął trzecie miejsce w kategorii M – 14 (3,5 MHz) i piąte w kat. M – 16 (144 MHz). Anna Nowińska startująca w kategorii K – 16 była czwarta (144 MHz) i piąta (3,5 MHz). Paweł Widłak (M – 16, 3,5 MHz) uplasował się na szóstej pozycji, a Kamila Barczyk (K – 14, 3,5 MHz) zajęła drugą lokatę.

– Zawody rozgrywano na trudnym, pagórkowatym i podmokłym terenie. Podziękowania należą się zawodnikom za wolę walki i organizatorom, z profesjonalne przygotowanie imprezy – mówi Adam Czart, opiekun olkuskiej grupy.

Organizatorami imprezy byli: Polski Związek Radioorientacji Sportowej, Zarząd Główny LOK – u, Starostwo powiatowe w Kwidzynie oraz gmina Gardeja.