W niedzielę parking pod olkuskim CH Echo opanowali wielbiciele jazdy na rolkach, deskorolkach i BMX-ach. „Podniebne” popisy zachwycały licznie zgromadzonych gapiów, którzy z nieukrywanym podziwem obserwowali triki zawodników występujących w zawodach Session Jam – Silver Town 2010. Miejscowi i przyjezdni skaterzy rywalizowali ze sobą w trzech kategoriach: jazdy na desce, rolkach i BMX-ie. Najpierw ponad trzydziestu zawodników po kolei prezentowało swoje umiejętności, a następnie jurorzy wybierali tych, których sztuczki były najbardziej efektowne.

Liczył się styl przejazdu i triki. Im bardziej zaawansowane i efektowne, tym większą liczbę punktów zdobywał zawodnik. Najlepsi w swojej kategorii zmierzyli się podczas przejazdu finałowego. W kategorii  BMX najlepsi okazali się olkuszanie. Pierwsze miejsce zajął Damian Dąbek z Olkusza, drugie miejsce przypadło Maciejowi Krzywdzie, a trzecie Michałowi Murawskiemu. Najlepiej spośród wszystkich deskorolkowców wypadł Tomasz Kłos z Krakowa. Drugie miejsce na podium zajął Maciej Jakobszy z Krakowa, natomiast trzecie – Andrzej Kulka z Olkusza. Zdaniem jurorów najlepsze triki na rolkach zaprezentował Tomasz Ryba z Sosnowca. Drugie miejsce w tej kategorii zajął Eryk Muszyński z Krakowa. Trzecia lokata przypadła Mateuszowi Noconiowi z Miechowa. Najmłodszym uczestnikiem turnieju był ośmioletni Kornel Jaworski z Olkusza.

– Jam Session – Silver Town 2010 to lokalne, amatorskie zawody dla osób jeżdżących na rolkach, desce lub BMX-ie. W tym roku zorganizowaliśmy je po raz drugi i widzimy, że spotkały się ze sporym zainteresowaniem młodzieży – mówi Dariusz Murawski, dyrektor olkuskiego MOSiR-u, organizatora imprezy. Jednak żeby przystąpić to tych zawodów, nie wystarczy tylko umieć utrzymać równowagę. Powietrzne akrobacje zaprezentowane podczas niedzielnej imprezy nie pozostawiają złudzeń, że aby je wykonać, trzeba się nieźle napracować. – Dobrze, że w Olkuszu są organizowane takie zawody. Jest to szansa dla tych, którzy już coś potrafią, żeby pokazać się szerszej publiczności. Ci, którzy stawiają dopiero pierwsze kroki, mogą przyjść i coś podpatrzeć, a także popróbować swoich sił na rozstawionych w skateparku funboxach i quarterach – mówi Kuba Nowak, gorący zwolennik jazdy na rolkach. Zawody były jedną z nielicznych imprez w Olkuszu przeznaczonych dla młodych ludzi, którzy stylem życia, ubiorem i muzyką manifestują swoją przynależność do kultury skaterów. – Chcielibyśmy, żeby takie imprezy były częściej. Nie możemy się też doczekać obiecywanego skateparku. Liczba ludzi, którzy tutaj dzisiaj przyszli, wyraźnie pokazuje, że skatepark byłby doskonałą sprawą dla młodzieży nie tylko z Olkusza, ale z całej okolicy – mówią młodzi skaterzy z Wolbromia. Umiejętności muszą doskonalić na ulicach i parkingach. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, plany olkuskich władz dotyczące budowy skateparku w naszym mieście znacznie posnunęły się do przodu. O tworzeniu raju dla skaterów będziemy was informować już wkrótce.

Organizatorem Session Jam – Silver Town 2010 był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, przy wsparciu Centrum Handlowego „Echo”. Opiekę medyczną świadczył Nowy Szpital sp. z o.o. Olkusz.

W organizację imprezy włączyli się (w kolejności alfabetycznej): AMA Serwis sp. z o.o. Olkusz; Carrefour; Centrum Kwiatowe Ryszard Kafel; E-System, Załęże 43 a; Hadron sklep wysyłkowy, Olkusz; Hedoskate.com – sklep internetowy; Idee Kaffe;  Manyfest – sklep wysyłkowy, Olkusz; Mr. Hamburger, Olkusz; Piekarnia Złoty Róg, Premium – systemy dla budownictwa, Olkusz; Professorada – Centrum Kształcenia, Olkusz; Sklep kosmetyczny „Pani Walewska”, Olkusz; Sklep kosmetyczny Olkusz, ul. Kościuszki 9; sklepy sportowe „Tramp’ i „Traper”, Olkusz; Supermarket „Nasz”; Techramps, Kraków.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:10829}{joomplu:10830}{joomplu:10831}{joomplu:10832}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments