memorial_nagrody

III Memoriał im. Juliana Kazibuta w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców dobiegł końca. W środę uroczyście wręczono nagrody zwycięzcom. Do olkuskich szkół powędrowało 17 nagród. Wyróżniono też 9 najskuteczniejszych zawodników turnieju.

Jak informowaliśmy, pierwszego dnia memoriału rywalizowały ze sobą uczennice szkół podstawowych naszego powiatu. Na parkiecie walczyło łącznie 118 zawodniczek z 10 zespołów, które podzielono na trzy grupy. Zwyciężyła SP 9 w Olkuszu, na drugim miejscu uplasowały się uczennice SP 3 w Olkuszu, natomiast trzecią lokatę zdobyła SP w Żuradzie.

Chłopcy z podstawówek rozegrali swój turniej w czwartek. Tego dnia zmierzyło się ze sobą  9 zespołów z naszego powiatu, czyli łącznie 100 zawodników, podobnie jak dzień wcześniej – w trzech grupach. Uczniowie z „Dziewiątki” poszli w ślady swoich koleżanek i nie dali sobie odebrać zwycięstwa. Drugie miejsce zajęli chłopcy reprezentujący SP 4, a na trzecim miejscu zawody zakończyli uczniowie SP 2.

Memoriałowy piątek należał do męskiej części gimnazjów i damskiej ze szkół średnich. I znów rywalizowała ze sobą setka zawodników, ale tym razem drużyny nie były już dzielone na grupy, a rozgrywki toczyły się systemem „każdy z każdym”. Wśród gimnazjalistów najlepsza była „Jedynka”, a kolejne miejsca zajęły „Czwórka” i „Trójka”. W gronie licealistek niepokonana była  „Czwórka”, obok której na podium stanęło I LO i Zespół Szkół nr 3.

Poniedziałek był ostatnim dniem turnieju. Tym razem zmierzyło się 6 męskich zespołów ze szkół średnich i zaledwie 2 drużyny gimnazjalistek. Wśród tych drugich lepsze okazały się zawodniczki Gimnazjum nr 4 w Olkuszu, które pokonały Gimnazjum nr 3 w Olkuszu. Wśród panów triumfowała drużyna Zespołu Szkół nr 1 w Olkuszu przed IV LO oraz Zespołem Szkół nr 4 w Olkuszu.

Puchary zwycięzcy odbierali w środę, podczas Spartakiady Dzieci i Młodzieży zorganizowanej na olkuskim stadionie. Oprócz pucharów dla drużyn i medali dla wszystkich zawodników, wręczono również nagrody indywidualne. W każdej kategorii wiekowej wyłoniono bowiem najskuteczniejszych zawodników. Są to: Angelika Musiał z SP 9, Kacper Oleś z SP 9, Michał Cieślik z SP 4, Adrianna Shtanhret z Gim. 4, Dawid Tumiłowicz z Gim. 4, Patryk Czarnota z Gim. 3, Aleksandra Polak z I LO i Dawid Demarczyk z ZS 4.