Mieszkańcy Olkusza, którzy chcieliby w ciekawy sposób poznać ciekawostki historyczne oraz najważniejsze zabytki miasta, w którym żyją, mają teraz niepowtarzalną okazję. W sobotę 29 września w ramach Światowego Dnia Turystyki zostanie przeprowadzona akcja „Przewodnik czeka”. Wystarczy włożyć wygodne buty, wziąć aparat w dłoń i zjawić się o odpowiedniej godzinie w umówionym miejscu. Przewodnik zabierze uczestników w miejsca, które mijamy codziennie, a czasem nie wiemy, jakie ciekawe historie w nich drzemią. Akcji patronuje „Przegląd Olkuski”, a udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny.

 Miejscem spotkań jest Punkt Informacji Turystycznej w Olkuszu na ulicy Floriańskiej 8, spod którego o każdej pełnej godzinie między 10:00 a 14:00 wyruszy dana grupa tematyczna. O godzinie 10:00 zaplanowano zwiedzanie Kolekcji Minerałów Ziemi Olkuskiej i Skamieniałości Jury Krakowsko – Częstochowskiej, natomiast o godzinie 11:00 wędrówkę śladami herbów i gmerków. O 12:00 zbierze się grupa, która będzie zwiedzać Bazylikę św. Andrzeja Apostoła, a o godz. 13:00 wyruszy wycieczka po średniowiecznym Olkuszu. O godzinie 14:00 będzie czekał przewodnik, który zabierze na wędrówkę śladami olkuskich Żydów. Akcja powinna zainteresować również wielbicieli zamku na Rabsztynie, po którym grupy oprowadzane będą o godzinie 15:00 i 16:00. Dodatkowo między 10:00 a 14:00 można za darmo zwiedzać Muzeum Pożarnictwa na ulicy Florianskiej.

Olkuska akcja „Przewodnik czeka” jest inicjatywą społeczną zorganizowaną wspólnie przez Punkt Informacji Turystycznej w Olkuszu, olkuskie koło przewodników PTTK „Ilkussia” oraz Stowarzyszenie „Zamek Rabsztyn”.  Zapraszamy. Patronem medialnym historycznych spacerów po Srebrnym Mieście jest „Przegląd Olkuski”.

5
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
5 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
.Doktor Wiedzącykopernikzbulwersowanydanka Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
.
.

[quote name=”zbulwersowany”]olkuszaki , powiedźcie, dlaczego tak interesuja was czasy sredniowiecza , genealogie rodów i herby skooro zapominacie o swych dziadkach i pradziadkach, których niejednokrotnie znaliscie a nawet dziedziczycie po nich majątki.. Dlaczego budując na cmentarzu wystawne grobowce za 10-20 tys zapominacie o prostej chociażby plastikowej tabliczce za 30 zł że w tym m-cu wczesiej pochowano waszą babcie czy pradziadka ? Skoro wam nie wstyd przed soba samym to chociaz niech wam bedzie wstyd przed ludźmi którzy 1-2 XI chcieli zmówic pacierz przy grobie waszych przodkow.[/quote]Ty to raczej ‚nawalony’ powinienes się podpisać, a nie „zbulwersowany”. Nie odpowiedziałeś koledze Wiedzącemu na proste… Czytaj więcej »

Doktor Wiedzący
Doktor Wiedzący

[quote name=”zbulwersowany”]olkuszaki , powiedźcie, dlaczego tak interesuja was czasy sredniowiecza , genealogie rodów i herby skooro zapominacie o swych dziadkach i pradziadkach, których niejednokrotnie znaliscie a nawet dziedziczycie po nich majątki.. Dlaczego budując na cmentarzu wystawne grobowce za 10-20 tys zapominacie o prostej chociażby plastikowej tabliczce za 30 zł że w tym m-cu wczesiej pochowano waszą babcie czy pradziadka ? Skoro wam nie wstyd przed soba samym to chociaz niech wam bedzie wstyd przed ludźmi którzy 1-2 XI chcieli zmówic pacierz przy grobie waszych przodkow.[/quote]
Co ma piernik do wiatraka?

kopernik
kopernik

A zwiedzanie budynku UM i obrzeża, gdzie w podczas 2ej wojny miały siedzibę NIEMIECKIE władze -mordercy ,Też będzie? A może zaoferowane było zwiedzanie byłego budynku, Publicznego Urzędu Bezpieczeństwa Państwa w Olkuszu?

zbulwersowany
zbulwersowany

olkuszaki , powiedźcie, dlaczego tak interesuja was czasy sredniowiecza , genealogie rodów i herby skooro zapominacie o swych dziadkach i pradziadkach, których niejednokrotnie znaliscie a nawet dziedziczycie po nich majątki.. Dlaczego budując na cmentarzu wystawne grobowce za 10-20 tys zapominacie o prostej chociażby plastikowej tabliczce za 30 zł że w tym m-cu wczesiej pochowano waszą babcie czy pradziadka ? Skoro wam nie wstyd przed soba samym to chociaz niech wam bedzie wstyd przed ludźmi którzy 1-2 XI chcieli zmówic pacierz przy grobie waszych przodkow.

danka
danka

Bardzo ciekawa propozycja!