P1130045

Za nami weekend pełen wrażeń. Przez dwa dni w centrum miasta zaprezentowali się nie tylko lokalni artyści, ale także ogólnopolskie sławy. W sobotni wieczór, 26 maja, na scenie wystąpiła discopolowa formacja Weekend. Dzień później olkuska publiczność bawiła się przy repertuarze Sylwii Grzeszczak. Tegoroczne Święto Srebra obfitowało w szereg atrakcji a zwieńczeniem imprezy był tradycyjny pokaz sztucznych ogni.

Święto Srebra, czyli nową odsłonę Dni Olkusza oficjalnie rozpoczął barwny korowód, który w sobotnie południe przeszedł spod Domu Kultury w kierunku starówki. Tam, symbolicznego przekazania klucza do miasta dokonał burmistrz Roman Piaśnik. Jak co roku, na czele przemarszu stanęła Olkuska Reprezentacyjna Orkiestra Dęta.

P1120560

– Ten weekend jest świętem naszego miasta. Dlatego cieszę się, że mogę przekazać ten oto symboliczny klucz na ręce jego najmłodszych mieszkańców. Życzę wam, aby najbliższe dni upłynęły nam wszystkim w doskonałej atmosferze – mówił w trakcie swojego wystąpienia gospodarz miasta.

P1120617

Chwilę później na scenie pojawili się pierwsi artyści. Najmłodsi olkuszanie mogli podziwiać przedstawienie zatytułowane „Jaś i Małgosia – Historia Pofyrtana” przygotowane przez grupę teatralną Fabryka Kultury. Następne godziny należały do lokalnych artystów. Na scenie wystąpili m.in.: uczniowie szkół podstawowych nr 1, nr 4, nr 5 i nr 10 w Olkuszu, oraz szkół w Gorenicach i Osieku. Swoje talenty zaprezentowali również podopieczni ognisk muzycznych „DodiArt” i „Żaczek”, Szkoły Muzycznej „Suzuki” oraz zespół rockowy „Acjaton”.

P1120712

Sobotni wieczór stanowił gratkę dla wielbicieli muzyki disco polo. Publiczność zgromadzoną na olkuskim rynku rozgrzali najpierw muzycy zespołu „Blu Rey” a później tłumem zawładnęła dobrze wszystkim znana grupa „Weekend”. Muzycy zaserwowali mieszkańcom Srebrnego Grodu zarówno swoje największe hity, jak i premierowe utwory. Nie mogło oczywiście zabraknąć ich największego szlagieru, czyli piosenki „Ona tańczy dla mnie”. Na zakończenie organizatorzy przygotowali dla mieszkańców zupełną nowość – silent party, czyli zabawę w rytm muzyki grającej wyłącznie w słuchawkach imprezowiczów.

P1130184

Zobacz fotorelację z soboty:

{joomplu:77055}{joomplu:77026}{joomplu:77006}

Równie obficie prezentował się program drugiego dnia imprezy. W niedzielę ze swoimi występami artystycznymi zaprezentowali się: uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6, I, II i IV Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół nr 4 w Olkuszu. Nie obyło się także bez pokazu umiejętności tanecznych w wykonaniu dziecięcej grupy Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Olkuskiej, Olkuskiej Szkółki Baletowej oraz Szkoły Tańca „Wena”. Na scenie pojawili się także podopieczni Klubu Sportowego „Flika” oraz Stowarzyszenia „Wszyscy dla Wszystkich”.

P1130216

Podobnie jak rok temu, obchody olkuskiego święta urozmaiciły występy wokalistek Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu oraz zespołu rockowego „Enchantress”. Pojawienie się gwiazdy wieczoru poprzedził też koncert Adama Bienia – olkuskiego muzyka, kompozytora i autora tekstów. Później na scenie królowała Sylwia Grzeszczak w asyście swojego zespołu. Występ artystki przyciągnął jak magnes tysiące mieszkańców. „Tamta dziewczyna” czy „Pożyczony” to tylko niektóre hity, jakie mogli usłyszeć zgromadzeni na rynku Olkuszanie. Ponad godzinny koncert tak bardzo przypadł do gustu publiczności, że nie mogło obyć się bez bisów. Imprezę zakończył efektowny pokaz sztucznych ogni.

P1130368

Organizatorzy przyzwyczaili nas, że Święto Srebra to także szereg imprez towarzyszących. Sobota stanowiła więc gratkę dla miłośników historii. W ramach akcji „muzea za złotówkę” każdy chętny mógł zapoznać się ze zbiorami olkuskich muzeów. W olkuskiej bibliotece odbył się Poranek Podróżników, a w Centrum Kultury zaprezentowano wystawę „Z notatnika Agricoli, czyli u źródeł górnictwa kruszcowego na złożach śląsko-krakowskich”. Niedziela upłynęła zaś pod znakiem sportowych zmagań. Na terenie stadionu miejskiego na Czarnej Górze odbył się turniej piłki nożnej o puchar Srebrnego Miasta w kategorii skrzatów.

P1130601

Przez cały weekend można było skorzystać z wesołego miasteczka oraz bogato wyposażonych punktów gastronomicznych. Na rynku pojawił się też Mobilny Punkt Informacji Turystycznej i plenerowa mennica, w której każdy chętny mógł wybić sobie pamiątkowego Trojaka. Muzeum Pożarnictwa Ziemi Olkuskiej zaprezentowało zabytkowy wóz strażacki „Jasiek”, a strażacy z olkuskiej Ochotniczej Straży Pożarnej umożliwili mieszkańcom przejażdżkę wozem bojowym ulicami miasta. Podobnie jak przed rokiem ul. Krakowska zamieniła się w Jarmark Rękodzieła i Produktów Lokalnych. Dla najmłodszych przygotowano zaś kącik z animacjami.

P1120683

Zobacz fotorelację z niedzieli:

{joomplu:77266}{joomplu:77245}{joomplu:77224}

SPONSORZY ŚWIĘTA SREBRA DNI OLKUSZA – 2018

SPONSOR GŁÓWNY: PLAST MET Automotive Systems Sp. z o.o. Olkusz 

SPONSORZY POSIŁKOWI: ZGH “Bolesław “ S.A. w Bukownie; BOLTECH Sp. z o.o. w Bukownie; INTERKONEKT S.C. Barczyk Paweł, Furman Tomasz Wolbrom; Zygmunt Solecki PPUH Eksport-Import MALBOX Osiek; FHU MAX-TRANS Gospodarka Odpadami Olkusz; INTERMAG Sp. z o.o. Olkusz; Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Olkusz; IMI International Sp. z o.o. Olewin; GRAFPRESS Olkusz; Hotel Victoria Olkusz

POZOSTALI SPONSORZY: ABAK Andrzej Krok i Andrzej Blehm Sp.J. Olkusz; Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o Olkusz; KOSMO-TRANS Wojciech Piaśnik Kosmolów; MTD Mariusz i Łukasz Dziura Sp.J. Olkusz; IMPERIAL S.C. Maciej Piaśnik, Eugeniusz Kozłowski Olkusz; Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A. w Olkuszu; PUH OSMA Sp. z o.o. Jan Niemczyk Osiek; CREATON Polska Sp. z o.o. Olkusz; PHU EKO Tomasz Borecki, Adam Pasek Sp.J. Olkusz; Odlewnia Żeliwa, Staliwa i Metali Kolorowych ZUB Sp.J. Osiek; MM Pionier Magdalena Mól Olkusz; PPUH GAMEX Grzegorz Żurek Osiek; Akademia WSB Dąbrowa Górnicza; SZUMERA Sp. z o.o. Sp.K. Zimnodół; ALBA Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Spółka z o.o. w Olkuszu; Bank Polska Kasa Opieki SA. Oddział Olkusz; PAKOREX Sp. z o.o, Sp. Komandytowa Osiek; Zajazd „Pan Tadeusz” Karolina Brzozowska Kogutek; Stacja Paliw Julian Kowalczyk Olkusz; Zakład Usług Przemysłowych CERTUS Sp. z o.o. Olkusz; Firma Handlowo-Usługowa UNIWERSAL Zbigniew Cioch Zimnodół; Zakład Projektowania i Wykonawstwa Robót Drogowych mgr inż. Władysław Janik w Olkuszu

ORGANIZATORZY: Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu.

Patronat medialny sprawował m.in. Przegląd Olkuski.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Boleklolek
Boleklolek
6 lat temu

Bylo super !!! Nie jestem fanem Weekendu ale Sylwia to klasa sama w sobie! Tłumy w sobote, a w niedzielę chyba jeszcze większe. Coś mi się wydaje, że Ci którzy piszą, że „wiocha” nawet nie odwiedzili imprezy. Hehehe ponarzekać trzeba bo „wiocha” inaczej nie potrafi.

...
...
6 lat temu

Ten pan w białym garniturku tańczący na scenie wygląda jakby wrócił z toalety za pół melona i z wrażenia chyba… zapomniał podciągnąć białych spodni na tyłek. Chyba, że to taka moda?

Olkolk
Olkolk
6 lat temu

Dzięki za super zabawę. Dawno się tak dobrze nie bawiłem. Zresztą chyba nie tylko ja, bo ludzi było że hej….

bolek
bolek
6 lat temu

Wiocha po trzykroc.

niesmak
niesmak
6 lat temu

Wiejskie potańcówki dla ubogich za dużą kasę.Czymś to towarzystwo raz do roku trzeba ściągnąć.Szkoda tylko, że wszyscy w podatkach muszą za to płacić.Jeszcze brakuje Zenka meczka, coby szczęśliwość na wszystkich spłynęła

Jędrzej
Jędrzej
6 lat temu

Świetnie było! Z roku na rok bardziej mi się podoba. Koncert Sylwii pierwsza klasa

WOW
WOW
6 lat temu

Świetna zabawa! Przyjechaliśmy z Miechowa na Sylwię. SUper!