Olkusz A.N.Q.A.

Pierwszy weekend czerwca upłynął nie tylko pod znakiem dobrej zabawy w ramach Świąt Srebra, ale również jako czas sportowych zmagań. W hali olkuskiego MOSiR-u zorganizowano bowiem Indywidualne Mistrzostwa Polski Żaczek i Żaków w tenisie stołowym.

W miniony weekend w hali sportowo-widowiskowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Żaczek i Żaków w tenisie stołowym. W zmaganiach mogły brać udział dziewczęta i chłopcy urodzeni w roku 2011 lub później. W grach pojedynczych wystartowały 64 dziewczyn i tylu samo chłopców, a w grach podwójnych 29 duetów dziewcząt i 28 par chłopców.

Jak informuje Polski Związek Tenisa Stołowego, Rozstawiony z „jedynką” Hubert Kwieciński w finałowym spotkaniu pokonał Adama Stachowiaka (KS AZS UWM Olsztyn). Z brązowymi medalami rywalizację w grze pojedynczej żaków zakończyli Ignacy Sławiński (KS Sokół Serock) i Jakub Hubka (LZS Kąkolówka).

W gronie żaczek po mistrzowski tytuł w grze pojedynczej sięgnęła Łucja Kobosz (Politechnika Rzeszów), która w Olkuszu była rozstawiona z numerem piątym. W wielkim finale pingpongistka z Podkarpacia w trzech setach pokonała jedną z faworytek imprezy – Monikę Sonnenberg (KS Nowa Era Toruń). Poza podium zmagania w singlu zakończyła rozstawiona z „jedynką” Nicol Bartoszko (KU AZS UE Wrocław), która odpadła w 1/8 finału. Oprócz Kobosz i Sonnenberg na podium stanęły także Zuzanna Wieczorek (KS Polonia Śmigiel) i Aleksandra Nawrocka (Orzeł Wysocko Wielkie). Przedstawicielki wielkopolskich klubów wywalczyły w Olkuszu brązowe medale.

Podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski żaków wyłoniono także medalistów w grze podwójnej. Wśród żaczek mistrzowskie tytuły przypadły Nicol Bartoszko (KU AZS UE Wrocławi) i Monice Sonnenberg (KS Nowa Era Toruń), a w gronie żaków pierwsze miejsce w turnieju zajęli Hubert Kwieciński (KTS Wicher Lisiec Wielki) i Jakub Turecki (UKS Gryf Gdów).

Medale najlepszym zawodnikom w najmłodszej kategorii wiekowej podczas dekoracji wręczali Łukasz Rychlewski – Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz, Kazimierz Skrzypek – Członek Zarządu Polskiego Związku Tenisa Stołowego, Jacek Bujas – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu, Janusz Mentlewicz – Prezes LKS Kłos Olkusz oraz Wojciech Biernat – Prezes Krakowskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego.

Organizatorami turnieju byli: Polski Związek Tenisa Stołowego, Krakowski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu przy współudziale LKS „Kłos” Olkusz. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz – Roman Piaśnik. Mistrzostwa wsparli: firma Intermag Olkusz, ZRB Paciej, firma Gtt, Hotel JURA w Osieku, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Pierwszy weekend czerwca upłynął nie tylko pod znakiem dobrej zabawy w ramach Świąt Srebra, ale również jako czas sportowych zmagań. W hali olkuskiego MOSiR-u zorganizowano bowiem Indywidualne Mistrzostwa Polski Żaczek i Żaków w tenisie stołowym.
Zdjęcia: A.N.Q.A.
« 1 z 2 »
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze