logo_zielone_swiatlo

W imieniu członków Klubu „Zielone Światło” zrzeszającego osoby dotknięte chorobą nowotworową serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników poezji na promocję niezwykłego tomiku „Drzewo życia”, która odbędzie się dnia 23.04.2012 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Olkuszu, o godz. 16.00.

Jest to tomik szczególny z różnych powodów. Zbiór poezji i opowiadań osób, które coś łączy. Tym wspólnym mianownikiem jest borykanie się z chorobą nowotworową. Autorzy napisali  refleksyjne, liryczne, z silnym zabarwieniem emocjonalnym teksty. Nie może dziwić, że choroba, walka z nią i myśl o przyszłości  często narzuca rytm i skojarzenia. Tomik zilustrowali znani artyści olkuscy, którzy poprzez czarno-biały rysunek włączyli się do tego niecodziennego projektu.
„Nie jest łatwo opowiadać światu o swoich najgłębszych przeżyciach, najskrytszych tajemnicach. Dzielić się swym bólem, lękiem, niepewnością. Kiedy dotyka nas choroba, często budujemy wokół siebie niewidzialną skorupę, przez którą nie chcemy dopuścić do siebie nikogo w obawie przed jeszcze większym cierpieniem czy zranieniem.

Zamykamy się przed ludźmi, przed życiem, nie umiejąc znaleźć właściwych słów, by opowiedzieć o tym, co dzieje się w naszym sercu i głowie”- mówi inicjator przedsięwzięcia, Grzegorz Ludwiczak. Autorzy poetyckiego tomiku „Drzewo życia” przemówili do świata za pomocą wierszy i opowiadań. Bo gdy brakuje słów, aby powiedzieć o własnych uczuciach, poezja zawsze jest niezawodna. Na kartach tomiku bardziej, niż gdziekolwiek indziej widać, że naprawdę warto żyć.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze