Olkusz

Po pandemicznej przerwie mieszkańcy naszego powiatu mogą znów wspólnie bawić się podczas plenerowych imprez. W miniony weekend okazję ku temu mieli olkuszanie, którzy tłumnie uczestniczyli w tegorocznych Świętach Srebra. Na scenie rozlokowanej między magistratem i budynkiem dawnego starostwa wystąpili m.in.: Sebastian Riedel z zespołem Cree, Roxana Węgiel oraz Lady Pank.

W pierwszy weekend czerwca na olkuskim rynku odbyły się Święta Srebra – Dni Olkusza 2022. Impreza zgromadziła tłumy mieszkańców, którzy bawili się w rytm muzyki granej zarówno przez lokalnych artystów, jak i topowe gwiazdy polskiej estrady.

– To było niezwykłe święto całej naszej społeczności. Wiedzieliśmy, że gwiazdy tegorocznych Dni Olkusza zachęcą wielu Mieszkańców oraz Gości do tego, by spędzić wspólny czas na naszym pięknym olkuskim rynku, jednak widok tak licznie zgromadzonej publiczności na zawsze pozostanie w pamięci wszystkich uczestników imprezy. Serdecznie wszystkim dziękuję za wspólną zabawę i już teraz obiecuję, że w przyszłym roku poprzeczkę postaramy się zawiesić równie wysoko – podsumowuje Roman Piaśnik, burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

Imprezę tradycyjnie rozpoczął barwny korowód, który w sobotnie południe przeszedł spod Domu Kultury w kierunku starówki. Tam, symbolicznego przekazania klucza do miasta dokonał włodarz miasta. Jak co roku, na czele przemarszu stanęła Olkuska Reprezentacyjna Orkiestra Dęta pod batutą kapelmistrza Wiesława Drygały.

Wspólne świętowanie rozpoczęło się od wręczenia nagród laureatom I Olkuskiego Konkursu Tanecznego. Następnie na scenie zaprezentowali się m.in.: uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 5 w Olkuszu, Szkoły Podstawowej Nr 1 w Olkuszu, I Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu, a także podopieczni Ogniska Muzycznego „DODIART” w Olkuszu. Ze względu na nagłą ulewę przedstawienie muzyczno-teatralne dla dzieci „Bajkowy Kufer”, opracowane przez pracownie artystyczne MOK w Olkuszu, musiało zostać skrócone, a pokaz sekcji akrobatyki sportowej UKS Korona Olkusz – całkowicie odwołany.

Spośród lokalnych artystów na scenie wystąpili również: Majdi, występujący wspólnie z Sabiną Podsiadło, zespół GRA-MY oraz zespół wokalno-instrumentalny, utworzony przy Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu. Gwiazdą sobotniego wieczoru był zaś występ Sebastiana Riedla z zespołem Cree.

Niedzielne popołudnie upłynęło pod znakiem występów tanecznych. Swoje umiejętności zaprezentowali m.in.: podopieczni Klubu Sportowego Flika i Olkuskiej Szkółki Baletowej, Szkoła Tańca WENA oraz Lenka Klimentova – profesjonalna tancerka i uczestniczka Tańca z Gwiazdami. Nie zabrakło również występów wokalnych i instrumentalnych. Na scenie wystąpili  artyści: Skrzypcowej Szkoły Suzuki, Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu, Szkoły Podstawowej w Zawadzie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Integracyjnego Nr 1 w Olkuszu, Szkoły Podstawowej Nr 4 w Olkuszu, Stowarzyszenia Wszyscy dla Wszystkich i Ogniska Artystycznego „Żaczek” w Olkuszu.

Popis swoich umiejętności taneczno – wokalno – instrumentalnych dali również reprezentanci Małych Zedermianek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zedermanie oraz uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 w Olkuszu.

Największe emocje przyniosły jednak finałowe występy wieczoru. Ogromne poruszenie wśród młodzieży wywołał występ Roxany Węgiel. Później na scenie zagościła legenda polskiego rocka, czyli zespół Lady Pank, który zagrał swoje największe szlagiery.

Przez cały weekend można było skorzystać z wesołego miasteczka oraz bogato wyposażonych punktów gastronomicznych. W Hali Sportowo-Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Żaków w Tenisie Stołowym, a w OSW Czarna Góra miał miejsce Turniej Piłki Nożnej o Puchar Srebrnego Miasta. Na rynku cieszyło wesołe miasteczko oraz stoiska partnerów i sponsorów imprezy, w których można było wygrać ciekawe nagrody. Były również namioty handlowe oraz smakowite stoiska gastronomiczne.

Organizatorami Święta Srebra – Dni Olkusza 2022 byli burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu. Imprezę patronatem medialnym objął m.in. Przegląd Olkuski.

Sponsor głównym imprezy była spółka Plast-Met Automotive Systems Sp. z o.o. Sponsorami posiłkowymi byli: Boltech Spółka Sp. z o.o., FIBER INTERNET TELEWIZJA TELEFON, Firma Handlowo Usługowa Max-Trans, Max-Trans Invest, Firmus Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Usług Technicznych, IMI INTERNATIONAL Sp. z o.o., Intermag Sp. z o.o., MALBOX The Stamping Company, Marlibo-Medica Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne, Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Saint – Gobain Polska Sp. z o.o. Oddział Glasssolutions w Jaroszowcu, Victoria hotel i restauracja, Zakłady Górniczo – Hutnicze Bolesław.

 Pozostali Sponsorzy: Agencja Ochrony Osób i Mienia „Karo” Sp. z o.o., Akademia WSB, Alba Miejskie Przedsiębiorstwo Sp. z o.o., Creaton Polska Sp. z o.o., Drukarnia Grafpress, Firma Usługowo Handlowa Uniwersal, Hurtownia Chemii Gospodarczej PPUH „GAMEX” mgr inż. Grzegorz Żurek, Imperial S.C., Karolinex – Recykling, PAKOREX Sp. z o.o. spółka komandytowa, PKO Bank Polski SA, PROFEREM Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe EKO Tomasz Borecki i Adam Pasek Spółka Jawna, Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Pro-Bet Spółka Jawna, Solex Sp. J. Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Wtórne Surowce Bogusław Zbigniew Soleccy, Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Olkuszu, Stacja Paliw Julian Kowalczyk, Velvet Care Sp. z o.o., Zakład Remontowo Budowlany Paciej Sp. z o.o., Zakład Usług Przemysłowych Certus Sp. z o.o.

Po pandemicznej przerwie mieszkańcy naszego powiatu mogą znów wspólnie bawić się podczas plenerowych imprez. W miniony weekend okazję ku temu mieli olkuszanie, którzy tłumnie uczestniczyli w tegorocznych Świętach Srebra. Na scenie rozlokowanej między magistratem i budynkiem dawnego starostwa wystąpili m.in.: Sebastian Riedla z zespołem Cree, Roxana Węgiel oraz Lady Pank.
Zdjęcia: A.N.Q.A.
« 1 z 2 »
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze