maraton

Spora grupa uczestników akcji „Olkusz biega” wzięła udział w maratonie Silesia i półmaratonie, jaki odbył się w Katowicach. Każdy pokonany kilometr pomógł chorej Magdzie w powrocie do zdrowia. – Bieg jest prestiżowy, ale również bardzo ciężki – ocenia Joanna Szczepanek, która zajęła pierwszą pozycję w maratonie.

Wśród uczestników z całej Polski byli także biegacze z Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Meksyku, Izraela, Maroka i Południowej Korei.
– Nasza organizacja chętnie włącza się do akcji, które mają za zadanie pomóc innym. Szósta edycja Silesia Maratonu była okazją do zebrania środków na leczenie poważniej chorej dziewczynki Madzi – mówi Joanna Szczepanek.
Dystans półmaratonu pozwolił na zdobycie pierwszego miejsca olkuszaninowi reprezentującemu Integracyjny Klub Sportowy „Olkusz” Bartoszowi Karoniowi. „Olkusz biega” plasował się następująco: trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej zdobył Mariusz Barczyk. Małżeństwo Ewa i Sebastian Żak oraz Grzegorz Sroka pobiegli osiągając swoje najlepsze wyniki.

Fot. Joanna Szczepanek

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
znawca
znawca
9 lat temu

Niech dla Madzi i przyszłego pokolenia walczą o czyste środowisko. Dawniej władza decydowała co ma być w sklepach. Wszystko było ekologiczne w zgodzie z naturą. Dzisiaj toniemy w odpadach, których nie musi być. Prywaciarze mają gdzieś środowisko. Ryzy nam to załatwił.

Sebastian
Sebastian
9 lat temu

Nie Żak tylko Łebek. Pozdrawiam.