aaa klos herb

Powoli kończą się stadionowe starty lekkoatletyczne, a biegacze z zamkniętych obiektów przenoszą się na trasy przełajowe. Premierowymi tego typu imprezami, rozpoczynającymi okres zmagań w terenie były: kontynuacja cyklu Grand Prix Polski PZLA, a także Krakowski Festiwal Biegów.

Spory sukces w ramach zawodów Grand Prix odniósł zawodnik olkuskiego Kłosa – Michał Górkiewicz, który wygrał bieg na 4000 metrów, na mecie wyprzedzając głównego faworyta – Macieja Broniatowskiego z Wawelu Kraków. Dla Górkiewicza to pierwsze w karierze tak duże osiągnięcie na skalę ogólnopolską. Jak twierdzą jego trenerzy, zawodnik stale czyni postępy i już niedługo może być o nim naprawdę głośno.

Kolejne powody do radości sprawili młodzi olkuscy biegacze, startujący w Krakowskim Festiwalu Biegów. Co prawda z grona 18 zawodników Kłosa, nikomu nie udało się zwyciężyć w swojej kategorii wiekowej, ale i tak pięć osób stanęło na podium. Wkrótce kolejne starty i szanse na poprawę rekordów życiowych.