aaa pustynna terenowa

Załoga Tomasz Wójcik / Artur Janda zajęła pierwsze, a Marek Gajewski do spółki z Dominikiem Noconiem zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów DXRACER Super Rally, które w niedzielę zakończyły się Niegowoniczkach nieopodal Łaz. Członkowie Pustynnej Grupy Terenowej udowodnili, że należą do ścisłej czołówki kierowców rajdowych południowej Polski.

Oba te sukcesy przypadły chłopakom w samochodowej Klasie Super Sport, choć w nieco innych kategoriach. Załoga Wójcik / Janda triumfowała w stawce aut pow. 150 koni mechanicznych, natomiast para Gajewski / Nocoń do 150 KM. Weekendowe zawody w śląskich Niegowoniczkach, były czwartą i zarazem ostatnią eliminacją wchodzącą w skład generalki. Wcześniej cała rajdowa stawka ścigała się jeszcze w Bukownie i Chochołowie. Słoneczna pogoda oraz świetnie wytyczone trasy sprzyjały osiąganiu niezłych czasów, a że dyspozycja kierowców jeżdżących pod szyldem Pustynnej Grupy Terenowej w ostatnich miesiącach jest wyborna, to nie dziwią eliminacyjne laury. Za jazdę w Niegowoniczkach na najwyższym stopniu podium stanęli Dominik Nocoń / Marta Gawron w Klasie Super Sport do 150 KM, a także Grzegorz Wilk / Jakub Nocoń w Klasie Sport do 150 KM. Srebro wywalczyła para Tomasz Wójcik / Artur Janda (Super Sport pow. 150 KM), a brązowy krążek powędrował do quadowca Damiana Bienia.

Zawody z cyklu DXRACER Super Rally to czterorundowe ściganie po bezdrożach Śląska i Małopolski, w którym udział biorą zarówno załogi samochodów terenowych, jak również miłośnicy ciężarówek, motocykli i quadów. Jak to bywa w cross country, na dobry wynik uzyskany na trasie składa się wiele czynników, a nawet mała pomyłka może kosztować cenne sekundy, które na kolejnych metrach ciężko nadrobić. W rajdach DXRACER Super Rally udział biorą najlepsi kierowcy Polski południowej, a lista załóg na linii startu oscyluje w granicach setki. – Cykl cieszy się coraz większą popularnością, co bardzo nas mobilizuje do zaplanowania jeszcze większej ilości atrakcji w roku 2015 – mówi pomysłodawca, organizator i komandor rajdów Super Rally w jednej osobie, Krzysztof Biel.

Fot. Pustynna Grupa Terenowa

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze