schwalbach

Zbliża się okrągła rocznica współpracy między Olkuszem i jego niemieckim partnerem – Schwalbach. Przyjdzie więc czas podsumować 15 lat współpracy, ale kontakty między sąsiadami kwitną bez względu na jubileusze. Mamy już wymiany młodzieżowe, współprace artystów i osób dorosłych. Teraz przyszła kolej na otwarcie rynku pracy. Schwalbach szuka pracowników właśnie w Olkuszu.

Najważniejsze jest to, że cała współpraca nie kończy się na uściskach dłoni, hucznych jubileuszach i podniosłych mowach w czasie obchodów. Odświętna otoczka, to tylko mały wstęp do tego, jak naprawdę owo dobre sąsiedztwo miedzy Olkuszem i jego niemieckim parterem wygląda. A opiera się ono przede wszystkim nie na kontaktach władz, lecz na faktycznej współpracy między mieszkańcami – począwszy od szkolnych spotkań młodzieży i nauczycieli, poprzez kontakty twórców kultury i wszystkich osób zainteresowanych poznawaniem kultury oraz życia społecznego zachodnich sąsiadów. Właśnie trwają przygotowania do kolejnego spotkania partnerskiego, które organizuje olkuskie stowarzyszenie wraz z niemieckim partnerem „Arbeitskreis Olkusz”. Program obejmuje tym razem także krótkie spotkanie w Sondershausen, stolicy powiatu Kyffhaeuser, oraz wizytę edukacyjną w stolicy UE – Brukseli.

– Wraz z przyjaciółmi ze Schwalbach, którzy organizując corocznie program ”Polski Kalejdoskop” pięknie promują historię i kulturę Polski oraz samego Olkusza, chcielibyśmy, by współpraca rozwijała się jeszcze aktywniej, żebyśmy byli jeszcze bardziej otwarci – podkreśla Genowefa Bugajska, prezes „Miast Partnerskich”. – I teraz mamy taką możliwość. Chodzi o otwarcie rynku pracy. Zwrócono się do nas z pytaniem, czy w Olkuszu znajdą się osoby, bardzo dobrze znające język niemiecki i zainteresowane pracą z dziećmi. Zachęcamy więc naszych mieszkańców do zapoznania się z tą ofertą. Gdyby dzięki tej naszej współpracy udało się komuś znaleźć satysfakcjonującą pracę w Niemczech, to byłoby to doskonałe uwieńczenie naszej 15-letniej pracy – podkreśla Bugajska.

Z propozycją pracy w Niemczech wystąpił Urząd Miasta Schwalbach. Poszukuje on intensywnie wychowawców – nauczycieli do pracy w miejskich placówkach opiekuńczych: przedszkolach dla dzieci w wieku 3-6 lat oraz dzieci szkolnych w wieku 6-10 lat (klasy 1-4 szkoły podstawowej). Zainteresowani szczegółami oferty (które zamieszczamy w oryginale poniżej) proszeni są o telefon do Urzędu w Schwalbach – p. Gabriele Straka +496196/804 164 lub kontakt mailowy Gabriele.straka@schwalbach.de. O mieście partnerskim informacji udzieli prezes Genowefa Bugajska, tel. 515142188, gbugajska@wp.pl


(…)

Zwei städtische Kitas und drei Schulkinderhäuser mit rund 500 quirligen Kindern aus vielen verschiedenen Nationen suchen ihnen zugewandte Spielepartner, Lernpaten, Zuhörer und Sorgentröster…

Sie können sich vorstellen, in der deutschen Partnerstadt zu arbeiten, bringen sehr gute Deutschkenntnisse mit, sind Erzieherin oder Erzieher und trauen sich das zu? Bitte bewerben Sie sich, – wir helfen Ihnen gerne beim Finden einer Wohnung in Schwalbach am Taunus (nahe Frankfurt am Main und Wiesbaden) und bieten Ihnen auch einen Fahrtkostenzuschuss an.

List motywacyjny /CV na adres:

Magistrat der Stadt Schwalbach a.Ts.

-Haupt-und Personalamt-

Marktplatz 1-2, 65824 Schwalbach am Taunus

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
pracuś
pracuś
10 lat temu

a wyciernie tyłków to nie praca?

Danuta
Danuta
10 lat temu

No ciekawe czy do wycierania tyłków szukaja czy do pracy jak to mówią.