pustynne3

W ostatni weekend lipca, zgodnie z tradycją, na skraju Pustyni Błędowskiej. Znów będzie można usłyszeć gorące afrykańskie rytmy. Gra na bębnach, pokazy afrykańskich tańców, warsztaty pisania hieroglifów czy mecz piłki pustynnej, to tylko niewielka część przygotowanych na dwa dni atrakcji. Zapraszamy na wzgórze 30 i 31 lipca.

pustynne2


Zagrają i zatańczą stali bywalcy „Miraży” – krakowski zespół „Tamtamitutu” oraz grupa „Foliba”. Pokaz tańca nubijskiego i egipskiego zaprezentuje Centrum Nubia z Krakowa. Uzdolnionych plastycznie zapraszamy na warsztaty pisania hieroglifów, budowania piramid i malowania piaskiem. A miłośników tańca – na naukę tańców wywodzących się ze wschodniej Afryki. Czas można będzie spędzić także na układaniu puzzli afrykańskich, sudoku afrykańskich zwierząt oraz rozwiązywaniu wielkiej krzyżówki. Dzieci będą mogły czytać i ilustrować bajki oraz baśnie afrykańskie, czy też korzystać z atrakcyjnej oferty placu zabaw. Muzyka do tańca (nie tylko etniczna) będzie grała z soboty na niedzielę do świtu, a w niedzielę do północy.

Żądnych rywalizacji i emocji sportowych zachęcamy do udziału w zawodach siatkówki pustynnej, pustynnej piłce nożnej, biegu na przełaj przez pustynię, pustynnym crossie rowerowym i rajdzie konnym. Zgłaszać można się indywidualnie i zespołowo pod numerem: 502576895 lub mailem: polska.sahara@op.pl.

Organizatorzy zachęcają wszystkich, którzy mają pomysł i chęć włączenia swoich propozycji do tegorocznej edycji „Pustynnych Miraży”, do partnerskiej współpracy.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Co was to obchodzi
Co was to obchodzi
11 lat temu

Dupa 😛

crossik
crossik
11 lat temu

a będą jakieś rajdy terenowe ?