waszeinterwencje

Pod koniec marca pisaliśmy o nieposprzątanych po zimie ulicach. Mieszkańcy skarżyli się wówczas, że na poboczach zalega piasek i żwir. Podobnie jest i teraz. – Czy latem nie sprząta się ulic? W mieście jest po prostu brudno – mówią olkuszanie. Nasi czytelnicy są mocno poirytowani jakością sprzątania miasta, a najwięcej zastrzeżeń, które zostały skierowane do naszej redakcji, dotyczy stanu ul. Kościuszki.

– Ta ulica od dwóch lat nie jest sprzątana, pomiędzy klombami a jezdnią chodnik wygląda jak kartoflisko! I tak jest na całym odcinku od Górniczej do Krakowskiej. Te śmieci to jeszcze pozostałości po dwóch zimach. Wstyd, że w centrum miasta nie dba się o porządek –  z taką interwencją zadzwonił do nas mieszkaniec ul. Kościuszki.ulice_sprzatanie1

Jedna z główulice_sprzatanie2nych ulic w mieście powinna być jego wizytówką. Pod koniec czerwca malowano tu przejścia dla pieszych, ale jezdni wcześniej nie posprzątano. – Mamy lipiec i dalej w w naszym mieście nic się nie dzieje, jeśli chodzi o sprzątanie dróg. Niedawno malowano pasy na ul. Kościuszki – wprost na piasek i brud pozimowy. Czy w Olkuszu jest jakieś porozumienie ponad podziałami, zmowa milczenia na nieróbstwo firmy sprzątającej? Jak widać, deszcze nie zmyły brudu po zimie, co najwyżej mogą zamulić studzienki, a wtedy koszty przetykania są kolosalne. Wszyscy to widzą, że Olkusz w tym roku jakby nie miał gospodarza –  napisał nasz czytelnik.

Ul. Kościuszki jest drogą wojewódzką, ale sprzątanie chodników należy do gminy. Wykonuje je firma Alba z Olkusza i Dąbrowy Górniczej. W miejskim urzędzie zapewniono nas, że pobocza zostaną jak najszybciej oczyszczone. Dlaczego do tej pory tego nie zrobiono? Problem polegał prawdopodobnie na niezrozumieniu, co jest już jezdnią, a co jeszcze chodnikiem. Podobnie sytuacja wygląda na ul. Mickiewicza. – Pracownicy Alby obiecali, że posprzątają wskazane miejsca, czyli pobocza pomiędzy klombami a jezdnią. To jest część chodnika, czyli zgodnie z zawartą umową powinna to sprzątać Alba. Nie poniesiemy żadnych dodatkowych kosztów – zapewnia rzecznik prasowy olkuskiego magistratu Jarosław Medyński. W urzędzie obiecano, że pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej dopilnują, by prace porządkowe zostały szybko wykonane. Niewątpliwie sprawdzą to sami mieszkańcy, których zachęcamy do wymiany spostrzeżeń na naszej stronie www.przeglad.olkuski.pl.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Stary
Stary
12 lat temu

Jak nie chwalić PRL-owskich czasów kiedy było MPO odpowiedzialne za czystość miasta i ludzie odpowiedzialni za rejony w mieście.Prywatyzacja doprowadziła do tego że mamy obce firmy w mieście które nie robią nic do czego się zobowiązały podpisując kontrakt.Kochani rajcowie zastanówcie się czy nie przywrócić MPO w dawnej formie.

bulionik
bulionik
12 lat temu

wstydzę się za miasto w którym mieszkam…

eh
eh
12 lat temu

Patrząc na to miasto z oddali widać małomiasteczkowe otępienie i całkowity tumiwisizm.

peen
peen
13 lat temu

Ja już kilka lat czekam i doczekać się nie mogę na posprzątanie przystanków. WSZYSTKICH!!! Dobrze, że z nich korzystać nie muszę, tylko okazjonalnie obok nich przechodzę.
Co do przystanku przy Biedronce naprzeciw McD to kosz na śmieci zniknął stamtąd jakieś 3 lata temu i więcej się nie pojawił.

piniondze .... są
piniondze .... są
13 lat temu

pozwolę sobie na chwile szczerosci i zapytam : a czegóż to spodziewacie sie od takiego pseudo gospodarza ? Trzy lata przejdą jak nic , a póżniej zrobi się co potrzeba i jasnie panujący znów będzie na fali . tylko kto wie o tym ze dzisiejsze inwestycje burmistrza, za parę lat będą bardzo mocno obciążały budżet miasta ,? bez jakichkolwiek perspektyw na przyszłośc.

m
m
13 lat temu

[quote name=”Grzegorzek”] Kiedyś jeździł po olkuskich ulicach specjalny pojazd do sprzątania poboczy,teraz w ogóle go nie widzę.[/quote]

Taki pojazd widziałem w tym roku, niebawem po artykule Przeglądu nt sprzątania po zimie, a w zasadzie jego braku. Zabawny był widok przemknięcia chyba z maksymalną prędkością tego pojazdu przez ulicę Rabsztyńską – dla jasności z opuszczonymi i działającymi szczotkami. Sami pracownicy nie wierzyli w skuteczność uprzątnięcia tej ulicy, a pamiętacie w jakim stanie była po zimie, a w zasadzie po wiosennej „naprawie”?

Grzegorzek
Grzegorzek
13 lat temu

Nie chodzi o to żeby Albie pokazywać gdzie sprzątać,bo posprzątają pewnie tylko Kościuszki i Mickiewicza i tyle,oni sami mają obowiązek sprzątania całego miasta. Kiedyś jeździł po olkuskich ulicach specjalny pojazd do sprzątania poboczy,teraz w ogóle go nie widzę.

m
m
13 lat temu

Syf jest niestety na wszystkich olkuskich ulicach, zwłaszcza teraz, gdy po ulewach zmyło na ulice cały zalegający brud z poboczy i innych wewnętrznych dróg. Przykład – Tysiąclecia, żwir i piach zalega na odcinku w okolicach magazynów.

Ale czy dobrze pamiętam, że pieniądze na odszkodowanie dla Parafii zostało częściowo pokryte ze środków na oczyszczanie miasta?!

czytelnik
czytelnik
13 lat temu

Olkusz robi się wielką wiochą! Tylko siana brak-choć to przyjdzie szybciej niż myślicie. :-*
Pytam się-gdie jest poseł Osuch?-czemu nie grzmi? 😆

mama
mama
13 lat temu

mamy takiego gospodarza jakiegos my wybierali ,a tak na marginesie mówiąc , zadziwiające jest to ze w Olkuszu było prawdopodobnie kilkanascie procent głosów niewaznych, w wyborach na burmistrza. Patrząc na wybory w Wałbrzychu , czy kilkaset wypełnionych kart do głosowania w bagazniku byłego komendata policji w warszawskiej dzielnicy to mam dziwne odczucie . Czy wy tez ?

VBMM
VBMM
13 lat temu

Śmietnisko jest na przystanku autobusowym koło Biedronki na przeciwko Mcdonalda, wsiadam tam często do Busa jadąc do Krakowa, nie ma tam kosza i często jest tam śmietnisko. Nie rozumie dlaczego na przystanku nie ma kosza? jak to wygląda o oczach ludzi którzy przejeżają do Krakowa.
SKANDAL!!!

Grzrgorzek
Grzrgorzek
13 lat temu

Brud jest niestety na wszystkich ulicach w Olkuszu,ja mieszkam przy Legionów Polskich ,przy nowej drodze osiedlowej ,należącej do gminy,i tam widać teraz cały ten brud który wymyła wczorajsza ulewa z korytek około krawężnikowych,poza tym wieczny problem tych bloków ; znów wybiła studzienka obok kościoła i wylały się wszystkie ścieki. Dodatkowo dochodzi stan dróg poniżej jakiegokolwiek minimum np:Sosnowa,Tuwima,Jana Pawła i droga na Witeradów,łata na łacie łatę pogania,ale takich przykładów mogą tu czytelnicy w naszym mieście wymienić mnóstwo…

piniondze ....
piniondze ....
13 lat temu

co najmniej dziwne wydaje się aby PO krytykował pana Rzepke , co się takiego musiało stac aby tak wybitnego gospodarza rozumiejącego potrzeby miasta i ludzi w nim mieszkających rodowitego olkuszanina ,poddano krytyce , jedynym wytłumaczeniem jest chyba to ze mija rok jego gospodarzowania a obietnice przedwyborcze mają sie nijak do stanu faktycznego , i chocby ustami rzecznika urzedu wmawiał nam ze jest dobrze to tylko niewielu da się jeszcze nabrac na te frazesy czy banialuki.Kampania była , minęła a problemy ktore miasto miało pozostają nierozwiązane, i niech mi nikt nie mówi ze nie ma pieniedzy, pieniądze są tylko brak jest prawdziwego gospodarza , mam pytanie : a gdzie sie podziała p.Emilia ? ona potrafiła jako chyba jedyna obecną władzę uszczypnąc swoimi artykułami ,gdybysmy wszyscy zdobyli sie na to aby spojrzec krytycznie na działalnosc Burmistrza i zarządu to byłoby to tylko z korzyscią dla nas ,

qwerty
qwerty
13 lat temu

Jedźcie do Wolbromia, tutaj jeszcze większy gnój !