Olkusz

Już na samym wstępie nowego sezonu, prosto z Warszawy dotarły do nas świetne informacje! Otóż 17-letnia Vanessa Nowak znalazła się na liście osiemnastu zawodniczek powołanych do Reprezentacji Polski Juniorek! „Biało-Czerwone” w dniach 3 – 10 października stacjonować będą w Szczyrku, gdzie najpierw odbędą zgrupowanie szkoleniowe, a następnie rozegrają turniej międzypaństwowy ze swoimi rówieśniczkami z Czech i Słowacji.

Dla olkuskiej szczypiornistki to już kolejne powołanie do młodzieżowej Kadry Narodowej Kobiet i zarazem szansa na pokazanie się z jak najlepszej strony nowemu selekcjonerowi. Kto nim będzie? Na teraz jeszcze nie wiadomo, ale jedno jest pewne – obecne zaproszenie do grona kadrowiczek to efekt wcześniejszych powołań oraz ciężkiej pracy wykonywanej przez leworęczną zawodniczkę każdego dnia w klubie.

– Vanessa ma ogromny potencjał. Jest diamentem do oszlifowania. Kadra to idealne miejsce i czas aby „odpalić”. Możliwość gry z Orzełkiem i pod polską flagą jest największą motywacją i zachętą do przekraczania kolejnych sportowych granic. Wszyscy mocno trzymamy kciuki za udane występy – komentuje powołanie dla swojej podopiecznej trener Srebrnych Lwic, Marcin Księżyk.

Jak to zwykle bywa w przypadku powołań do Kadry, największą reprezentację ma Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Płocku. Aż dziewięć zawodniczek na co dzień uczących się w SMS-ie z początkiem nowego miesiąca obierze kierunek na COS Szczyrk. Ponadto dwa powołania trafiły bezpośrednio do UKS Varsovii, a po jednym do Żor, Rudy Śląskiej, Lublina, Gniezna, Bystrej, Warszawy i oczywiście do Olkusza. Oprócz składu podstawowego, sztab Kadry Narodowej 2004 przedstawił również listę rezerwowych piłkarek, które w razie niespodziewanej absencji swoich koleżanek będą mogły zająć ich miejsce. W tym przypadku ławka liczy dziesięć nazwisk.

Początek pierwszego w sezonie 2021/2022 zgrupowania szkoleniowego polskich Juniorek zaplanowano na niedzielę 3 października. Po sześciu dniach zajęć treningowych „Biało-Czerwone” staną naprzeciwko Czeszek i Słowaczek, z którymi także w Szczyrku zagrają w ramach turnieju towarzyskiego.

SPR Olkusz (PK)

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments