Klucze

Szkoła Podstawowa w Kluczach przystąpiła do XI edycji akcji „Odblaskowa szkoła”. Koordynatorem akcji z ramienia szkoły jest p. Anna Góźdź.

Akcja ma formę konkursu promującego szkoły podstawowe, realizujące ideę wyposażania uczniów w elementy odblaskowe. Daje możliwość wykazania, że ich szkoła nie tylko uczy, ale również dba o ich bezpieczeństwo. W kluczewskiej szkole uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami w praktyce poznawali zasady bezpiecznego korzystania z przejść dla pieszych. Głównym celem tych ćwiczeń, było bezpieczeństwo w drodze do szkoły i uświadomienie innym użytkownikom dróg o zachowaniu ostrożności podczas jazdy w pobliżu szkoły.

Dodatkowo uczniowie klasy III A SP Klucze, w ramach akcji „Odblaskowa szkoła” postanowili podzielić się swoją wiedzą na temat bezpieczeństwa na drodze z grupą przedszkolaków „Jagódki” z Przedszkola im. Jasia i Małgosi w Kluczach. W tym celu odbyło się spotkanie w pobliżu przejścia dla pieszych gdzie uczniowie podzielili się z grupą przedszkolaków swoją wiedzą na temat bezpieczeństwa na drodze, prawidłowego przechodzenia przez jezdnię oraz wręczyli swoim młodszym kolegom i koleżankom elementy odblaskowe.

Uczniowie nie zapomnieli też o starszych mieszkańcach naszej gminy. Odwiedzili Ośrodek Dziennej Opieki i Aktywizacji Osób Niesamodzielnych „Złota Jesień” w Kluczach, i zaprezentowali tam występ artystyczny, poprzez który przypomnieli seniorom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz podarowali im własnoręcznie zrobione znaki odblaskowe. Podejmowane działania w trakcie trwania akcji „Odblaskowa szkoła” realizują jej główny cel „Bądź ostrożny- noś odblaski” !

Prowadzenie takiej działalności profilaktycznej jest bardzo istotne zwłaszcza, że dzięki temu wypełniany jest prawny obowiązek korzystania z elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym. Założeniem konkursu jest to by ten aspekt bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego był najbardziej akcentowany w okresie jesiennym tj. wrzesień – październik, gdy panują zmienne warunki atmosferyczne, a tym samym zagrożenie dla pieszych jest bardzo duże.


Szkoła Podstawowa w Kluczach

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze