Powiat

Juniorki oraz Juniorki Młodsze SPR Olkusz zgodnie z planem prowadzą w tabelach Mistrzostw Małopolski w Piłce Ręcznej Plażowej Dziewcząt. W pierwszym z dwóch turniejów decydujących o wojewódzkim czempionacie w 2022 roku, podopieczne Patrycji Głąbik i Moniki Pastwy na piasku przy ul. Legionów Polskich zrobiły to, co do nich należało i dzięki temu za niespełna dwa tygodnie – w sobotę 18 czerwca pojadą do Krakowa, by na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego postawić pieczęć na tytułach i jednoczesnym awansie do zmagań na poziomie ogólnopolskim.

Sobota szczypiornistki przywitała deszczem, który najprawdopodobniej wystraszył zespół Krakowiaka. Juniorki Młodsze ze stolicy Małopolski mimo wcześniejszego zgłoszenia, ostatecznie nie dotarły do Olkusza, więc poza trzema drużynami gospodyń (w tym jednej grającej poza konkurencją – Juniorki), do plażowej rywalizacji przystąpił jeszcze tylko Pałac Młodzieży Tarnów.

Zanim jednak tarnowianki wyszły na piasek, rozegrano dwa wewnętrzne sprawdziany. W pierwszym z nich, Juniorki Młodsze z rocznika 2005 po shoot outach pokonały swoje starsze koleżanki. Podrażnione takim obrotem sprawy Juniorki w dwóch następnym meczach nie oddały nawet seta, wygrywając kolejno z SPR-em II Olkusz i PM Tarnów. W składzie Lwic nie zabrakło kadrowiczek: Karoliny Herian, Amelii Basary i Wiktorii Kozyry, które kilkadziesiąt godzin później wyruszyły do Wągrowca, gdzie do czwartku przebywać będą na konsultacji szkoleniowej przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata Juniorek w Grecji.

Bezbłędne w sobotę były Juniorki Młodsze SPR I Olkusz. Podopieczne Moniki Pastwy po zwycięstwie z Juniorkami, także po shoot outach pokonały drugą olkuską ekipę – tą z rocznika 2006, by turniej zakończyć wygraną 2:0 nad Pałacem Młodzieży Tarnów. Komplet punktów i radość z pokonania koleżanek ze starszego rocznika to najlepsza nagroda za weekendową postawę na piasku.

Sobotni turniej przy Legionów Polskich nie miał wielkiej historii. Olkuszanki bez trudu rozprawiły się z rywalkami z Tarnowa i jedną nogą są już w półfinałach Mistrzostw Polski. Do pełni sukcesu pozostał do wykonania jeszcze jeden krok. 18 czerwca w Krakowie drugi z mistrzowskich turniejów, podczas którego olkuszanki także będą faworytkami.

Komplet wyników:

SPR Olkusz (JUN) – SPR I Olkusz (JMŁ) 1:2

SPR Olkusz (JUN) – SPR II Olkusz (JMŁ) 2:0

SPR I Olkusz (JMŁ) – MKS PM Tarnów 2:0

SPR I Olkusz (JMŁ) – SPR II Olkusz (JMŁ) 2:1

SPR Olkusz (JUN) – MKS PM Tarnów 2:0

SPR II Olkusz (JMŁ) – MKS PM Tarnów 2:0

Składy olkuskich zespołów:

JUNIORKI: Oliwia BARTUSIK, Amelia BASARA, Oliwia BŁASZCZYKIEWICZ, Karolina HERIAN, Emilia JANUSZEK, Wiktoria KOZYRA, Vanessa NOWAK, Julia POLAKOWSKA, Natalia STACH.

JUNIORKI MŁODSZE (SPR I): Eliza FARYŃSKA, Emilia GIERLACH, Amelia KIEŁTYKA, Anna MARSZAŁEK, Matylda SAROTA, Pamela SAWICKA, Nikola SIDOR, Nikola SOŁOŚCIUK.

JUNIORKI MŁODSZE (SPR II): Julia CZARNOTA, Zofia CZARNOTA, Patrycja ŁABUDA, Zuzanna PAWŁOWSKA, Kinga PETLIC, Julia PTASZEK, Aleksandra RASIAK, Natalia ŚLĘZAK, Alicja WĘGLARZ.

SPR Olkusz (PK)

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze