wolmed

Pacjenci z gmin Trzyciąż i Wolbrom mogą odetchnąć – opieka całodobowa zostaje w budynku przychodni przy Skalskiej 22 w Wolbromiu. Co prawda kontrakt na świadczenie tych usług medycznych przejął Nowy Szpital w Olkuszu, który jednak podejmie współpracę z WOL-MEDem, więc dla pacjentów praktycznie nic się nie zmieni.

Wprowadzone 23 marca br. zmiany zapisów ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych powodują, że od niedzieli 1 października 2017 roku zmieniają się zasady korzystania przez pacjentów z pomocy lekarzy pierwszego kontaktu w nocy, dni wolne od pracy i święta. Małopolski Oddział Wojewódzki NFZ poinformował, że zakończył już postępowania uzupełniające poprzedzające zawarcie umów o udzielanie świadczeń w tym zakresie i opublikował listę 48 miejsc, gdzie będzie można skorzystać z pomocy lekarza i pielęgniarki w nocy i w dni wolne od pracy. Na liście znalazł się Nowy Szpital w Olkuszu, który będzie świadczył usługi dla pacjentów z powiatu olkuskiego w dwóch lokalizacjach: w siedzibie macierzystej w Olkuszu oraz w budynku przychodni w Wolbromiu przy ul. Skalskiej 22.

Zgodnie z obowiązującymi zasadami z nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej można skorzystać w razie nagłej potrzeby od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy. W razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjent może udać się po pomoc do dowolnego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od tego, gdzie mieszka i do którego lekarza/pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) złożył swoją deklarację.
Dyżurujący lekarz udziela porad w warunkach ambulatoryjnych, w domu pacjenta (w przypadkach medycznie uzasadnionych) oraz telefonicznie.
Z pomocy lekarza i pielęgniarki w nocy, w dni wolne i w święta można skorzystać w razie:

  • nagłego zachorowania;
  • nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotny uszczerbek zdrowia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy;
  • gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
proszę zajrzeć w
proszę zajrzeć w
6 lat temu

książke co znaczy słowo DYŻUR ,W naszym Rejonie nie powinny być te dyżury .Jak poczekają 2 lub 3godz,na sor to mają rozeznanie co to jest DYŻUR . Szkoda było zachodu i starania o te dyżury, Większośc ludzi nie uszanuje tego że spią spokojnie a w niepokojącej sytuacji mogę udać sie na dyżur poprosić o pomoc Cyt,,NOLEŻY SIE I PŁACO WOM TAM , A OD CZEGO JESTEŚCIE A gdzie troche kultury bycia,A wiem że o personel do pracy znależć jest niełatwo to dokuczajcie tam dalej to zobaczymy jak to długo pociągnie.z poważaniem personel od otwierania drzwi ośrodkowych.