dzialaj lokalnie3

W miniony piątek, w Kluczach, odbyło się uroczyste podsumowanie programu Działaj Lokalnie IX 2015, będące jednocześnie rozstrzygnięciem konkursu „Opowiedz…”, polegającym na stworzeniu filmu promującego lokalne przedsięwzięcia w czterech różnych kategoriach.

Spotkanie było okazją do podsumowania działań zrealizowanych w ramach dwudziestu projektów, jakie uzyskały dofinansowanie z programu „Działaj Lokalnie”. Do Stowarzyszenia Forum Oświatowe „KLUCZE” napłynęły prace w postaci filmów w trzech konkursowych kategoriach: „Człowiek”, „Miejsce” i „Motyw”

W pierwszej z nich – „Człowiek”, najwięcej punktów od jurorów zebrał film zatytułowany „Lato w remizie strażackiej” przygotowany przez Ochotniczą Straż Pożarną z Bogucina Dużego. Praca konkursowa przygotowana przez strażaków opowiada o konkretnych osobach zaangażowanych w realizację projektu – nauka udzielania pierwszej pomocy, czy organizowanie czasu wolnego dla dzieci.

W kategorii „Miejsce” równych sobie nie miał film autorstwa nieformalnej grupy Koła Gospodyń Wiejskich w Krzykawce pt.: „Jak ślimak ze skorupki”. Zgodnie ze swoim konkursowym założeniem, materiał ukazuje konkretne zmiany, jakie zaszły w miejscowości po wprowadzeniu programu „Działaj Lokalnie”.

dzialaj lokalnie1

Wśród propozycji zgłoszonych do kategorii „Motyw” zwyciężył natomiast film „Wszystkie dzieci grają w szachy!” nakręcony przez grupę nieformalną – Grupa nauczycieli z Klucz. Podczas gali organizatorzy konkursu przyznali jeszcze jedną nagrodę. Zdecydowała o niej publiczność, która nie tylko wyświetlała filmy na swoich komputerach i „lajkowała” je, ale także wypełniała specjalne ankiety. Nagroda trafiła do Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju i Promocji miny Bolesław za film zatytułowany „Zdrowy ruch – radosny duch”.

– Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim dotowanym! Wygrane filmy zostały przekazane do II etapu konkursu – etapu ogólnopolskiego, w którym to będą walczyć o główną nagrodę w tej edycji konkursu „Opowiedz…”. Na zakończenie zagrał dla nas MAGO MUSIC wprowadzając słuchaczy w magiczny etniczny klimat muzyki. Dziękujemy, że wspólnie z nami wyzwalacie społeczną energię! – mówi Karolina Łowas, koordynatorka konkursu z ramienia Forum Oświatowego „KLUCZE”.

dzialaj lokalnie2

Fot. Stowarzyszenie Forum Oświatowe „Klucze”

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze