przed maturą 1

W II Liceum Ogólnokształcącym im. Ziemi Olkuskiej w Olkuszu tradycją stały się obozy edukacyjne. Organizujemy takie obozy od dwóch lat dla klas pierwszych i od trzech lat dla klas maturalnych. Rolą obozów dla klas pierwszych jest wyrównanie szans edukacyjnych na starcie w nowej szkole. Rolą obozów dla klas maturalnych jest tak potrzebna intensywna powtórka materiału przed najważniejszym egzaminem w życiu młodego człowieka.
Tegoroczny obóz dla maturzystów odbył się w dniach 19 – 21 marca w pensjonacie Orle Gniazdo w Szczyrku. Wzięli w nim udział uczniowie wszystkich klas maturalnych oraz nauczyciele matematyki i języka polskiego. Ze względu na atrakcyjność programu frekwencja uczniów przeszła najśmielsze oczekiwania – pojechali prawie wszyscy maturzyści!
W poprzednich latach uczniowie podczas obozu powtarzali materiał z matematyki i języka angielskiego. W tym roku postanowiliśmy inaczej.

Czas przeznaczony na powtórki podzieliliśmy między matematykę i język polski, ponieważ po raz kolejny ma miejsce reforma egzaminu maturalnego. Duże zmiany dotyczą właśnie matury podstawowej i rozszerzonej z języka polskiego. Dla polonistów, obóz był szansą przeprowadzenia ćwiczeń do nowej formuły egzaminu ustnego z tego przedmiotu. Wybrani uczniowie zdawali też przykładowy egzamin maturalny i otrzymywali oceny zgodnie z nowymi kryteriami.

przed matura 2

Zajęcia odbywały się na przemian w trzech grupach języka polskiego i równolegle w trzech grupach matematyki (ćwiczono umiejętności z obu poziomów: podstawowego i rozszerzonego). Zajęcia kończyły się o 20:30, a wieczory były czasem odpoczynku i regeneracji sił w siłowni i na szkolnej dyskotece.

Mamy świadomość, że rolą szkoły jest przygotować uczniów do egzaminu maturalnego, nie oczekując, że uczniowie powtórzą materiał podczas korepetycji. W trakcie trzech dni intensywnej nauki każdy uczeń uczestniczył w 18 godzinach matematyki i 17 godzinach języka polskiego!

Jesteśmy głęboko przekonani , że udział w obozie przyczyni się do wysokiej (jak co roku) zdawalności egzaminu maturalnego naszych uczniów. Trzymamy kciuki! POWODZENIA!

II LO w Olkuszu

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
  Subskrybuj  
Powiadom o