Nauka języka w II LO to nie tylko praca z podręcznikiem, ale przede wszystkim kontakt z żywym słowem. Kolejną inicjatywą nauczycieli języka angielskiego był wyjazd do Krakowa do Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera. W piątek 25.05.2012 grupa 50 uczniów ,,Dwójki” uczestniczyła w warsztatach językowych zorganizowanych w ramach Dnia Lingwisty. 

Uczniowie zostali podzieleni na 3 grupy. Każda z nich brała udział w innych zajęciach:
-warsztatach językowych w kabinach do tłumaczeń symultanicznych,
-warsztatach językowych z komunikacji międzykulturowej,
-warsztatach językowych ,,Tożsamość języka”.

Młodzież miała okazję dowiedzieć się, jak pracują osoby tłumaczące teksty literackie np. jak powstają różne wersje tej samej książki po przetłumaczeniu. Duży entuzjazm wzbudziły warsztaty w kabinach do tłumaczeń symultanicznych. Zajęcia wszystkich grup były niezwykle oryginalne, jak mówią sami uczniowie. Uzupełniły one wiedzę młodzieży, a dodatkowo przebiegały w miłej i przyjemnej atmosferze. Dostarczyły one nie tylko nowych doświadczeń, ale były również dobrą zabawą.

Kolejny tydzień od 28 maja do 1 czerwca uczniowie II LO gościli w murach szkoły i swoich domach studentów z Kanady, Hong Kongu i Singapuru, którzy w ramach projektu „Enter Your Future”, międzynarodowej organizacji AIESEC , prowadzili warsztaty językowe w klasach I i II oraz dla zaproszonych uczniów Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2. Niezwykle ciekawe doświadczenie, poznanie kultury, kraju, religii i zwyczajów bez konieczności przekraczania granic Polski, przełamanie barier językowych, zwiększanie efektywności nauki, praktyczne zweryfikowanie znajomości języka angielskiego to zaledwie kilka z wielu korzyści płynących z udziału w tego typu zajęciach. Więcej zdjęć i film nakręcony podczas warsztatów można obejrzeć na stronie szkoły www.lo2.olkusz.pl .

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o