miss_2012

W ostatnią niedzielę, w wolbromskim Domu Kultury odbył się finał wyborów Miss Ziemi Olkuskiej 2012. Jury w składzie: Elżbieta Wierzbicka – Prezes Biura Miss Polonia w Warszawie, Piotr Malinowski – przedstawiciel Biura Miss Polonia w Małopolsce, Natalia Terlecka – Miss Ziemi Olkuskiej 2006, Alicja Rdest – Miss Wolbromia 2007, Justyna Kałużna – Miss Ziemi Olkuskiej 2012, a także Piotr Kubiczek „Przegląd Olkuski”, przyznało tytuły Miss i I Wicemiss Ziemi Olkuskiej, a także Miss Nastolatek. Publiczność również wybrała swoją najpiękniejszą. Podobnie jak internauci i Czytelnicy „Przeglądu Olkuskiego”. Najważniejsze wyróżnienie trafiło do 18 – letniej olkuszanki, Wiolety Spolankiewicz.

Galę finałową wyborów Miss Polonia Ziemi Olkuskiej 2012 walcem wiedeńskim rozpoczęli Natalia Jajkiewicz i Damian Gęgotek, ze szkoły tańca „Boogie” w Olkuszu. Podczas pierwszej prezentacji na wybiegu, kandydatki pojawiły się w sukniach wieczorowych własnego pomysłu. Stanęły także przed mikrofonem i przedstawiły się. Wtedy to po raz pierwszy widownia miała okazję poznać tegoroczne pretendentki do tytułu najpiękniejszej. Od samego początku publiczność podzieliła się w ocenie dziewczęcych wdzięków. Co postać, to inna faworytka i różne zdanie na temat każdej z uczestniczek konkursu. Wtedy to również zdecydowanie mocniej za swoje córki, kciuki trzymali rodzice z całymi familijnymi delegacjami. Dla rozluźnienia atmosfery na scenie pojawiły się formacje taneczne. Najpierw popis swoich umiejętności dały tancerki z „7th Step”. Grupa powstała z inicjatywy Katarzyny Gałązki – Biedul w 2007 roku. W swoich choreografiach zespół wykorzystuje najnowsze formy tańca nowoczesnego. W zupełnie inny klimat uczestników gali finałowej wyborów Miss Polonia Ziemi Olkuskiej wprowadził za to zespół ludowy „Wolbromiacy” ze swoją „Driadą”.miss

Na scenie pojawiła się też „królewna tańca i muzyki” – jak nazwał Natalię Jajkiewicz konkursowy konferansjer. „Dla Ciebie będę królową nocy” – śpiewała w coverze znanej piosenki Mariki, Natalia. Niedługo później, jakby na potwierdzenie tych słów, na wybiegu – niejako właśnie w roli „królowej nocy” – pojawiły się kandydatki w strojach artystyczno – awangardowych z kolekcji Marioli Wróbel. Autorka kolekcji jest absolwentką Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. Specjalizuje się w projektowaniu sukienek. Bardzo dużą uwagę przywiązuje do misternego wykończenia ubioru. Projektowaniu towarzyszą jej inspiracje, które czerpie m.in. z malarstwa, muzyki i filmu. Pretendentki do tytułu Miss, w kreacjach projektantki wystąpiły dwukrotnie. Zaprezentowały stroje z kolekcji „Morenau” i „Szyk”. Nieco bardziej ulegli kobiecemu pięknu z niecierpliwością czekali na występ dziewczyn w strojach kąpielowych. I doczekali się. W przerwach między scenicznymi prezentacjami kandydatek, wolbromskiej publiczności po raz kolejny zaprezentowały się solistki – Natalia Jajkiewicz i Katarzyna Wrona z Kozłowa. Próbkę swoich nietuzinkowych umiejętności dali także tancerze z krakowskiej Szkoły Tańca „Wena” – Anna Paprocka i Marcin Wójcik. Po ostatniej prezentacji pretendentek do tytułu najpiękniejszej (w sumie było ich cztery) jury wybrało się na obrady. Na scenie pojawił się za to zespół „Bez Nazwy”.

Dyskusje jurorów nie trwały długo. Bezkonkurencyjna okazała się 18 – letnia Wioleta Spolankiewicz, która tytuł Miss uzyskała jednogłośnie. Olkuszanka nie kryła ogromnego zaskoczenia. – To bardzo miłe wyróżnienie, choć zupełnie nie spodziewałam się takiej decyzji. Oczywiście wszystkim serdecznie dziękuję za oddane głosy i wsparcie. To świetne uczucie, tym bardziej, że towarzyszących nam nerwów missbyło co niemiara – mówi tegoroczna Miss Polonia Ziemi Olkuskiej. Wiolę na co dzień charakteryzuje skromność i pogoda ducha, choć uśmiechu na jej ustach podczas niedzielnej gali czasem brakowało. – To z nerwów – przekonuje laureatka. Głosami jury tytuł I Wicemiss zdobyła rówieśniczka Wioli, Jagoda Żaba z Wierzchowiska. Obie dziewczyny będą reprezentowały Ziemię Olkuską w kolejnym etapie wojewódzkich eliminacji do konkursu głównego Miss Polonia 2012, które w lipcu odbędą się w Zakopanem. Z racji młodego wieku kilku kandydatek, dokonano również wyboru Miss Nastolatek. Została nią 16 – latka z Sulisławic – Anna Kyzioł. W głosowaniu internautów, zorganizowanym przez firmę ITCOM oraz „Wieści Wolbromskie”, podobnie jak w głównym konkursie, triumfowała Wioleta Spolankiewicz. Tytuł Vicemiss przypadł w udziale Martynie Baldy. I to właśnie 17 – letnia Martyna głosami naszych Czytelników została Miss „Przeglądu Olkuskiego”. – Dziękuję wszystkim tym, którzy oddali na mnie swój głos. Dziękuję moim najbliższym, jak również tym, których nie miałam okazji jeszcze poznać, a i tak zagłosowali właśnie na mnie. Jestem szczęśliwa – przyznaje olkuszanka. Podczas głównej dekoracji, koronę Miss Ziemi Olkuskiej Wiolecie Spolankiewicz przekazała zwyciężczyni poprzedniej edycji konkursu, Justyna Kałużna. – To był piękny rok w moim życiu – powiedziała ustępująca Miss. Życzymy, aby i dla Wioli ten nadchodzący rok był równie piękny i niezwykły. – Jestem pewna, że zostanę taką samą osobą, jaką jestem teraz. Nie traktuję tytułu jako spełnienia marzeń i jestem świadoma płynących za tym obowiązków. Odbieram to w kategorii ciekawej przygody. Ogromnie się cieszę, choć do końca to, co się dzisiaj tutaj wydarzyło, jeszcze do mnie nie dociera – kończy szczęśliwa, choć i twardo stąpająca po ziemi Miss Ziemi Olkuskiej 2012.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:30443}{joomplu:30445}{joomplu:30431}{joomplu:30399}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ina
ina
10 lat temu

[quote name=”Pasztet Zajęczy”]Zdecydowana większość dziewczyn z tego konkursu nadaje się do konkursu Miss (moderacja) Ziemi Olkuskiej 2012. Każda chciałaby pomagać dzieciom z chorobami nowotworowymi – pytam się w jaki sposób? Czy one wiedzą co to jest rak? A może w modzie jest teraz takie chrzanienie?[/quote]
i znów się zgadzam
myslę, że mamy piękne dziewczyny,… ale teraz nnjpiękniejsza jest część artystyczna – Damian i Natalia

Pasztet Zajęczy
Pasztet Zajęczy
10 lat temu

Zdecydowana większość dziewczyn z tego konkursu nadaje się do konkursu Miss (moderacja) Ziemi Olkuskiej 2012. Każda chciałaby pomagać dzieciom z chorobami nowotworowymi – pytam się w jaki sposób? Czy one wiedzą co to jest rak? A może w modzie jest teraz takie chrzanienie?

ina
ina
10 lat temu

[quote name=”ada”]najpiękniejsi byliście wy – natalia i damian – brawo!!!! :-)[/quote]
zgoda

Olkuszaninek
Olkuszaninek
10 lat temu

.
Szczerze powiedziawszy z samego patrzenia na kobiety nie mam żadnej przyjemności. Dotknąć! Pogłaskać! Przytulić! I w ogóle! Ale żeby tak tylko patrzeć i patrzeć, to nie.

Najwięcej to by nam tu mógł o babach napisać chłop Wandy z Orlanda, ten to ma dopiero w zagrodzie festiwal. Mógłby napisać, gdyby pisać umiał. No ale może Wanda z Orlanda sama opisze jak to jej chłop gały wytrzeszcza, i język wywala, gdy ona w nowej kiecce i w nowych majtkach z falbanami pręży się przy stodole na klepisku! Wando odłóż tę maselnicę i dawaj do laptopa! Tak cię błaga lud!

ada
ada
10 lat temu

najpiękniejsi byliście wy – natalia i damian – brawo!!!! 🙂