pies

Od połowy maja 150 psów z gminy Olkusz zostało zaczipowanych w ramach akcji prowadzonej przez urząd miasta i gminy. To element programu opieki nad bezdomnymi zwierzętami. Właściciele czworonogów mogą jeszcze skorzystać z darmowego elektronicznego znakowania psów.  W pilotażowym projekcie przewidziano bowiem czipy dla 1000 psów.

 
Każdy zainteresowany udziałem w akcji powinien udać się do jednego z pięciu gabinetów weterynaryjnych, gdzie prowadzone jest bezpłatne znakowanie. Należy przedstawić świadectwo szczepienia psa na wściekliznę oraz swój dowód tożsamości. Po wszczepieniu czipa dane czworonoga wprowadzone zostaną do systemu Safe Animals, czyli międzynarodowej bazy danych o zaczipowanych zwierzętach. Rejestrując tam swojego czworonoga, zwiększamy szansę na jego odnalezienie, gdy zaginie. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie http://www.safe-animal.eu.

– Naszym celem jest ograniczenie problemu bezdomności zwierząt. Nie możemy nakazać właścicielom czworonogów, by czipowali swoje zwierzęta, udział w projekcie jest dobrowolny. Najlepiej byłoby, gdyby w perspektywie kilku lat wszystkie psy zostały elektronicznie oznakowane. W ten sposób uda się ograniczyć liczbę czworonogów odwożonych do schroniska. Teraz będzie można od razu sprawdzić każdego zabłąkanego psa. Odpowiednimi czytnikami dysponuje straż miejska, lekarze weterynarii znakujący psy oraz osoby ze schroniska, gdzie odwożone są bezdomne zwierzęta z naszego terenu  – mówi Joanna Krampus, naczelnik Wydziału gospodarki komunalnej i mieszkaniowej olkuskiego magistratu.

Psy można bezpłatnie zaczipować w pięciu przychodniach i gabinetach weterynaryjnych:
-Olkusz, ul. Armii Krajowej 34
-Olkusz, ul. Jana Kantego 4A
-Olkusz, ul. Marii Konopnickiej (pętla)
-Olkusz, ul. Ogrodowa 14
-Zederman 93

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze