westen rocznica9

Grupa mieszkańców uczciła pierwszą rocznicę odsłonięcia popiersia Petera Westena. Pomnik austriackiego przemysłowca, założyciela fabryk w Olkuszu i Wolbromiu, stoi na olkuskim Starym Cmentarzu.

– Musimy pamiętać dziś o takich ludziach jak Westen, dlatego dziękuję wszystkim zebranym za przybycie – mówił podczas spotkania Adam Przewięźlikowski, przewodniczący Społecznego Komitetu Upamiętnienia Petera Westena.

Po złożeniu kwiatów uczestnicy obchodów udali się do Miejskiego Ośrodka Kultury na wystawę zdjęć z uroczystości sprzed roku. Członkowie Komitetu chcą wydać okolicznościowy album z prezentowanymi tam fotografiami.

Pomysł uczczenia przemysłowca narodził się z inicjatywy grupy osób związanych z Muzeum Regionalnym w Olkuszu, opiekunów Starego Cmentarza oraz byłych i aktualnych pracowników fabryk. Koncepcję zrealizowano w ciągu roku. Autorem popiersia jest znany artysta Wiesław Nadymus. Na co dzień pomnikiem opiekują się uczniowie olkuskiego „Mechanika”.

westen rocznica

westen rocznica2

westen rocznica3

westen rocznica4

westen rocznica5

westen rocznica6

westen rocznica7

westen rocznica8

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mark 1
mark 1
9 lat temu

przecież jest demokracja

Olkuski krzok
Olkuski krzok
9 lat temu

Tym, którym dał pracę i wykształcenie nigdy go nie zaponą. Miastu dał możliwość rozwoju i dobrej egzystencji. Dzisiaj po jego dziele pozostaje jedynie pamięć.