krzyz

Niebawem w parafiach diecezji sosnowieckiej nastąpią zmiany personalne. Biskup Grzegorz Kaszak wręczył już stosowne nominacje i dekrety. Jak co roku, najczęściej miejsca kapłańskiej posługi zmienią wikariusze. W których parafiach powiatu olkuskiego i okolic pojawią się nowi księża?

W dwóch parafiach będą nowi proboszczowie. Ks. Andrzej Bil zostanie proboszczem parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Jangrocie, a ks. Jarosław Kwiecień proboszczem parafii pw. NMP Częstochowskiej w Rodakach. Do tej pory obydwaj księża pełnili w tych parafiach funkcje administratorów.

 

Tradycyjnie najwięcej zmian czeka wikariuszy. Z Klucz do Sosnowca odchodzi ks. Józef Baran. Jego miejsce zajmie ks. Andrzej Milej, dotychczasowy wikariusz w Psarach.

Ks. Marek Bigaj z Pilicy został mianowany wikariuszem parafii pw. św. Andrzeja Ap. w Olkuszu. Z parafii tej odejdzie ks. Mariusz Socała, który wkrótce będzie  wikariuszem w w Jaworznie – Ciężkowicach. Dwóch wikariuszy pożegna się z parafią pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego: ks. Dariusz Jaros (odchodzi do Siewierza – Osiedle) oraz ks. Przemysław Kocjan (mianowany wikariuszem w Sosnowcu – Milowicach). Niedługo pracę w tej największej olkuskiej parafii rozpoczną: ks. Stanisław Martyka z Sosnowca oraz ks. Adam Pelc z Jaworzna – osiedla Stałego.

Nominację na wikariusza parafii pw. NMP Królowej Świata w Osieku otrzymał ks. Dariusz Ludera z Sosnowca. Z Osieka do Jaworzna – osiedla Stałego odchodzi ks. Krzysztof Nowak.

Z parafią pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Wolbromiu pożegna się ks. Paweł Gielec, skierowany do Sosnowca. Zastąpi go ks. Tobiasz Mazur, dla którego będzie to pierwsza parafia. W Wolbromiu zmiany czekają również parafię pw. Św. Katarzyny. Wikariusz ks. Rafał Gzyl rozpocznie pracę w Jaworznie – Borach, a ks. Paweł Majewski w Dąbrowie Górniczej. Nowymi wikarymi będą: ks. Damian Kubis ze Szreniawy i ks. Mariusz Wróbel z parafii w Gołaczewach.

Z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sławkowie do Czeladzi – Piasków odejdzie ks. Marek Sarlej. Jego miejsce zajmie ks. Grzegorz Morawiec.
W parafii pw. św. Marii Magdaleny w Gołaczewach pracę rozpocznie ks. Zbigniew Słowikowski z parafii w Sułoszowej.

Na emeryturę odchodzi proboszcz parafii w Przegini ks. kan. Władysław Jaśkiewicz. Zastąpi go ks. Marek Turlejski, do tej pory pełniący posługę kapłańską w Czeladzi.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
SofiiN
SofiiN
9 lat temu

[quote name=”Krysia”][quote name=”max”]http://info.wiara.pl/doc/151746.Sosnowiec-Czy-ksiedzu-puscily-nerwy[/quote]

I ten ksiądz będzie wikarym w Osieku??????
Myślę że rodzice nie pozwolą żeby taki ksiądz uczył dzieci!!!!![/quote]
Nie pozwólmy aby ten ksiądz uczył nasze dzieci!!!!!!!!!!!
Czy nasza parafia to jakaś zsyłka?

Krysia
Krysia
9 lat temu

[quote name=”max”]http://info.wiara.pl/doc/151746.Sosnowiec-Czy-ksiedzu-puscily-nerwy[/quote]

I ten ksiądz będzie wikarym w Osieku??????
Myślę że rodzice nie pozwolą żeby taki ksiądz uczył dzieci!!!!!

zezem
zezem
9 lat temu

[quote name=”Adam. K.”]Pozdrawiam ks.Krzysztofa Nowaka z Osieka -szkoda że musi zmienić parafie,ale z planami Pana nie dyskutuje się.Parafia na osiedlu Stałym posiada piękna budowle wspaniały kościół i tradycje.Niech Pan strzeże i ochrania ks.w nowym miejscu posługi .[/quote]
jakiego pana, jakiego pana! 😀 Sami się stworzyli, sami wybierają sami robią co chcą, od dwóch tysięcy lat! 😀

zezem
zezem
9 lat temu

Nic mnie to nie obchodzi, są to są, nie ma to nie ma 😆 😆 😆

ffffffffffffffffffff
ffffffffffffffffffff
9 lat temu

NAPRAWDE NIE MAJA O CZYM PISAC!!!!!!!

Adam. K.
Adam. K.
9 lat temu

Pozdrawiam ks.Krzysztofa Nowaka z Osieka -szkoda że musi zmienić parafie,ale z planami Pana nie dyskutuje się.Parafia na osiedlu Stałym posiada piękna budowle wspaniały kościół i tradycje.Niech Pan strzeże i ochrania ks.w nowym miejscu posługi .

niedzielny
niedzielny
9 lat temu

Pozdrawiam księdza Przemysława Kocjana. Moim zdaniem powinien zostać proboszczem tej parafii. Szkoda, że musi odejść, ale mam nadzieję ,że kiedyś tu wróci w roli by tu po gazdować tu do końca.Długo będę pamiętał jego kazanie wygłoszone w II rocznicę katastrofy smoleńskiej. Wielki Ci za to szacunek księże Przemysławie.To było niezwykle odważne i niepowtarzane słowa, na które się czeka, a których niezbyt często ma się okazję wysłuchać.