waszeinterwencje

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o roztopionej nawierzchni na ul. Dwudziestu Straconych. Liczne interwencje mieszkańców kierowane są do naszej redakcji do tej pory. Temat pojawił się również w ogólnopolskich mediach. Zarząd Dróg Wojewódzkich administrujący tą ulicą odpowiedział na pytania, jakie kierowali do nas mieszkańcy.

Gdy w ubiegły wtorek poruszyliśmy temat feralnej drogi, w ZDW tłumaczono, że czasem przy wysokich temperaturach nawierzchnia się „poci”, czyli na wierzch wypływa asfalt. Kilka tygodni wcześniej ulica była remontowana. – Wykonawca celem zneutralizowania tego zjawiska posypał jezdnię piaskiem. Po tych zabiegach nawierzchnia jezdni osiągnie stan, jaki był przed wystąpieniem upałów – tłumaczy Roman Leśniak z krakowskiego oddziału ZDW. Ulica nie jest jednak posprzątana, na co zwracali nam uwagę mieszkańcy. Przy krawężnikach i na chodnikach zalega piasek oraz kawałki asfaltu. Problem mają więc nie tylko kierowcy, ale i piesi.

dwudziestu straconych1

Kilka dni temu zapytaliśmy w ZDW, jak zarządca ma zamiar przywrócić drogę do stanu pozwalającego na jej bezpieczne użytkowanie przy wysokich temperaturach oraz jaka jest procedura zgłaszania ewentualnych szkód poniesionych przez kierowców. – Aktualnie ZDW analizuje materiały użyte do powierzchniowego utrwalenia. Wstępne ustalenia wskazują na wykorzystanie nieprawidłowych materiałów. ZDW w przypadku potwierdzenia tych ustaleń zobowiąże wykonawcę do ponownego remontu – mówi Roman Leśniak.

Jeśli ktoś zniszczył auto na roztopionej nawierzchni może ubiegać się o odszkodowanie. – Ewentualne udokumentowane zniszczenia mające związek z tą sprawą należy zgłaszać do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie. ZDW jest ubezpieczone i w przypadku otrzymania takiego zgłoszenia tutejszy Zarząd udzieli dalszych informacji – dodaje Roman Leśniak.

dwudziestu straconych2

dwudziestu straconych33

 

 

3
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
3 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
yAdamKoffffffffffffffffffff Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ffffffffffffffffffff
ffffffffffffffffffff

DLACZEGO W ARTYKULE „PARAFIALNE ZMIANY ” NIE MOZNA DODAC OPINI????? CZY KTOS BOI SIE KRYTYKI??????

WIEC CHCIALEM DODAC ,ZE NIE OBCHODZA MNIE JAKIES ZMIANY NA PARAFII!!!!

AdamKo
AdamKo

Czy ktokolwiek odpowie za stan tej drogi, która nie tak dawno temu przechodziła ‚kapitalny remont’?

y
y

kto mi przywróci nowe alufelgi z michelin energie do stanu używalności oraz usunie smołę z białej Audi a1