waszeinterwencje

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o roztopionej nawierzchni na ul. Dwudziestu Straconych. Liczne interwencje mieszkańców kierowane są do naszej redakcji do tej pory. Temat pojawił się również w ogólnopolskich mediach. Zarząd Dróg Wojewódzkich administrujący tą ulicą odpowiedział na pytania, jakie kierowali do nas mieszkańcy.

Gdy w ubiegły wtorek poruszyliśmy temat feralnej drogi, w ZDW tłumaczono, że czasem przy wysokich temperaturach nawierzchnia się „poci”, czyli na wierzch wypływa asfalt. Kilka tygodni wcześniej ulica była remontowana. – Wykonawca celem zneutralizowania tego zjawiska posypał jezdnię piaskiem. Po tych zabiegach nawierzchnia jezdni osiągnie stan, jaki był przed wystąpieniem upałów – tłumaczy Roman Leśniak z krakowskiego oddziału ZDW. Ulica nie jest jednak posprzątana, na co zwracali nam uwagę mieszkańcy. Przy krawężnikach i na chodnikach zalega piasek oraz kawałki asfaltu. Problem mają więc nie tylko kierowcy, ale i piesi.

dwudziestu straconych1

Kilka dni temu zapytaliśmy w ZDW, jak zarządca ma zamiar przywrócić drogę do stanu pozwalającego na jej bezpieczne użytkowanie przy wysokich temperaturach oraz jaka jest procedura zgłaszania ewentualnych szkód poniesionych przez kierowców. – Aktualnie ZDW analizuje materiały użyte do powierzchniowego utrwalenia. Wstępne ustalenia wskazują na wykorzystanie nieprawidłowych materiałów. ZDW w przypadku potwierdzenia tych ustaleń zobowiąże wykonawcę do ponownego remontu – mówi Roman Leśniak.

Jeśli ktoś zniszczył auto na roztopionej nawierzchni może ubiegać się o odszkodowanie. – Ewentualne udokumentowane zniszczenia mające związek z tą sprawą należy zgłaszać do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie. ZDW jest ubezpieczone i w przypadku otrzymania takiego zgłoszenia tutejszy Zarząd udzieli dalszych informacji – dodaje Roman Leśniak.

dwudziestu straconych2

dwudziestu straconych33

 

 

3
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
3 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
yAdamKoffffffffffffffffffff Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
y
y

kto mi przywróci nowe alufelgi z michelin energie do stanu używalności oraz usunie smołę z białej Audi a1

AdamKo
AdamKo

Czy ktokolwiek odpowie za stan tej drogi, która nie tak dawno temu przechodziła ‚kapitalny remont’?

ffffffffffffffffffff
ffffffffffffffffffff

DLACZEGO W ARTYKULE „PARAFIALNE ZMIANY ” NIE MOZNA DODAC OPINI????? CZY KTOS BOI SIE KRYTYKI??????

WIEC CHCIALEM DODAC ,ZE NIE OBCHODZA MNIE JAKIES ZMIANY NA PARAFII!!!!