waszeinterwencje

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o roztopionej nawierzchni na ul. Dwudziestu Straconych. Liczne interwencje mieszkańców kierowane są do naszej redakcji do tej pory. Temat pojawił się również w ogólnopolskich mediach. Zarząd Dróg Wojewódzkich administrujący tą ulicą odpowiedział na pytania, jakie kierowali do nas mieszkańcy.

Gdy w ubiegły wtorek poruszyliśmy temat feralnej drogi, w ZDW tłumaczono, że czasem przy wysokich temperaturach nawierzchnia się „poci”, czyli na wierzch wypływa asfalt. Kilka tygodni wcześniej ulica była remontowana. – Wykonawca celem zneutralizowania tego zjawiska posypał jezdnię piaskiem. Po tych zabiegach nawierzchnia jezdni osiągnie stan, jaki był przed wystąpieniem upałów – tłumaczy Roman Leśniak z krakowskiego oddziału ZDW. Ulica nie jest jednak posprzątana, na co zwracali nam uwagę mieszkańcy. Przy krawężnikach i na chodnikach zalega piasek oraz kawałki asfaltu. Problem mają więc nie tylko kierowcy, ale i piesi.

dwudziestu straconych1

Kilka dni temu zapytaliśmy w ZDW, jak zarządca ma zamiar przywrócić drogę do stanu pozwalającego na jej bezpieczne użytkowanie przy wysokich temperaturach oraz jaka jest procedura zgłaszania ewentualnych szkód poniesionych przez kierowców. – Aktualnie ZDW analizuje materiały użyte do powierzchniowego utrwalenia. Wstępne ustalenia wskazują na wykorzystanie nieprawidłowych materiałów. ZDW w przypadku potwierdzenia tych ustaleń zobowiąże wykonawcę do ponownego remontu – mówi Roman Leśniak.

Jeśli ktoś zniszczył auto na roztopionej nawierzchni może ubiegać się o odszkodowanie. – Ewentualne udokumentowane zniszczenia mające związek z tą sprawą należy zgłaszać do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie. ZDW jest ubezpieczone i w przypadku otrzymania takiego zgłoszenia tutejszy Zarząd udzieli dalszych informacji – dodaje Roman Leśniak.

dwudziestu straconych2

dwudziestu straconych33

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
y
y
9 lat temu

kto mi przywróci nowe alufelgi z michelin energie do stanu używalności oraz usunie smołę z białej Audi a1

AdamKo
AdamKo
9 lat temu

Czy ktokolwiek odpowie za stan tej drogi, która nie tak dawno temu przechodziła 'kapitalny remont’?

ffffffffffffffffffff
ffffffffffffffffffff
9 lat temu

DLACZEGO W ARTYKULE „PARAFIALNE ZMIANY ” NIE MOZNA DODAC OPINI????? CZY KTOS BOI SIE KRYTYKI??????

WIEC CHCIALEM DODAC ,ZE NIE OBCHODZA MNIE JAKIES ZMIANY NA PARAFII!!!!