kasa5

Za nami już dwie edycje Budżetu Obywatelskiego Olkusza. Gminna propozycja podziału środków na obywatelskie propozycje cieszy się wśród lokalnej społeczności ogromnym zainteresowaniem, a frekwencja przy urnach jest jedną z najwyższych w kraju. Co prawda prace nad wykonaniem zwycięskich zadań w roku 2016 ciągle trwają, ale magistrat powoli przygotowuje się już do kolejnej, trzeciej edycji.

Na początek dla mieszkańców gminy została przygotowana specjalna ankieta, która daje możliwość wyrażenia swoich uwag i opinii na temat poprzedniej edycji obywatelskiego podziału środków. W czternastu pytaniach znajdują się również propozycje zmian, jakie mogłyby zaistnieć przy organizacji Budżetu Obywatelskiego Olkusza na rok 2017.

– Jeszcze w trakcie realizacji drugiego budżetu partycypacyjnego, zgłaszali Państwo wiele propozycji, zmian i uwag. Chciałbym, aby zasady trzeciej edycji BO były jak najbardziej dostosowane do Państwa oczekiwań – komentuje burmistrz Roman Piaśnik. – Aby to osiągnąć, konieczne jest poznanie Państwa uwag i ocen. Zwracam się z prośbą o podzielenie się nimi poprzez wypełnienie krótkiej ankiety. Jej wyniki pozwolą nam poznać Państwa opinie oraz sugestie – niezwykle ważne w perspektywie prac nad trzecią edycją Budżetu Obywatelskiego Olkusza – dodaje gospodarz gminy Olkusz.

Linki do ankiety internetowej: http://bit.ly/1PeASSW lub www.obywatelski.umig.olkusz.pl.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze