kluczeodnowa1

Jeszcze w tym roku w Kluczach powstanie 55 nowych miejsc postojowych i dwie zatoki parkingowe. Poza tym przewidziano remont chodników, części ul. Partyzantów i dwóch parkingów przy przedszkolu. Inwestycja jest realizowana w ramach projektu „Odnowa centrum wsi Klucze – poprawa i wzbogacenie infrastruktury”, dofinansowanego z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 -2013. Wszystkie prace powinny zostać zakończone do 10 grudnia.

20 miejsc postojowych pojawi się przy ul. Partyzantów, od budynku dawnego urzędu do skrzyżowania z ul. Dworską. Na odcinku około 100 m droga zostanie wyremontowana. – Inwestycja wiąże się z wycinką drzew, dlatego też będą tam nasadzone nowe klony – wyjaśnia  Piotr Seweryn, kierownik Referat Zamówień Publicznych, Inwestycji i Funduszy Zewnętrznych Urzędu Gminy Klucze.

 

Nieopodal urzędu gminy, banku i ośrodka zdrowia w dwóch miejscach zaplanowano budowę 18 miejsc postojowych wraz z drogami dojazdowymi i chodnikami. W projekcie przewidziano również elementy małej architektury, czyli ławki i kosze na śmieci. Prace remontowe trwają już na dwóch dużych parkingach (na około 40 stanowisk) przy przedszkolu na osiedlu XXX-lecia. Tam zostaną także wyremontowane chodniki. Dodatkowo zmodernizowany będzie chodnik od strony ul. Zawierciańskiej.

Ostatni miejscem ujętym w projekcie jest ul. Rudnicka. W okolicy skrzyżowania z drogą dojazdową na osiedle zaplanowano dwa ciągi parkingowe z 17 miejscami postojowymi. Powstaną tam również dwie duże zatoki parkingowe. Całości dopełnią nowe klony, ławki i kosze na śmieci.

Całkowita wartość inwestycji to prawie 500 tys. złotych, z czego unijne dofinansowanie stanowi 80 % kosztów kwalifikowanych.

kluczeodnowa5

kluczeodnowa4

kluczeodnowa3

kluczeodnowa2

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Lukas
Lukas
10 lat temu

[quote name=”MIeszkaniec”]Tak Klucze – wszystko ładują w Klucze – taka mała wieś jak Ryczówek znowu nic nie dostanie ! Dzieci do szkoły i na autobus chodzą polami jak za czasów PRL lub nawet wojennych !

Zrobiliby w końcu chodniki i porządną drogę ![/quote]
Nie taka znowu mała, te 1400 mieszkańców się znajdzie, i większość z nich będzie wiedziała jak zagłosować. Szkoda że w Ryczówku nie można się doczekać zwykłego chodnika, a w takich kluczach zrywają istniejący żeby wyłożyć kosteczkę. Żenada.

z olkusza
z olkusza
10 lat temu

POZAZDROŚCIC. A w Olkuszu NIC, jeszcze płyte na rynku zabrali

Młody
Młody
10 lat temu

„Jeszcze w tym roku w Kluczach powstanie 55 nowych miejsc postojowych i dwie zatoki parkingowe. …… unijne dofinansowanie stanowi 80 % kosztów kwalifikowanych.”

Tak w 6 tysięcznym miasteczku – Pani Redaktor proszę pozyskać informacje od naszych włodarzy jak widzą rozwiązanie kwestii parkingów w blisko 40 tysięcznym Olkuszu ? Tylko nie kolejną nic nie wnoszącą wypowiedzią, ale z cyframi i kwotami jak powyżej w Kluczach …

m
m
10 lat temu

Weście głęboki wdech! Czujecie?? Czuć świeży zapach wyborów. Szkoda, że tylko w Kluczach, ale nic to. Inne wioski to docenią!

MIeszkaniec
MIeszkaniec
10 lat temu

Tak Klucze – wszystko ładują w Klucze – taka mała wieś jak Ryczówek znowu nic nie dostanie ! Dzieci do szkoły i na autobus chodzą polami jak za czasów PRL lub nawet wojennych !

Zrobiliby w końcu chodniki i porządną drogę !