Tradycją IV LO w Olkuszu są wyjazdy językowe do Anglii. Także w tym roku uczniowie wybrali się na tygodniową wycieczkę(09.09-15.09) do Londynu organizowaną przez nauczyciela języka angielskiego – Annę Serafin. Uczniowie olkuskiego liceum mieli okazję zobaczyć wiele ciekawych obiektów, w tym: Pałac Buckingham, Big Ben, czy Tower of London.  Jedną z większych atrakcji była przejażdżka London Eye, skąd rozciągały się piękne widoki na stolicę Anglii. Ciekawym przeżyciem była wizyta w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds, gdzie każdy mógł sfotografować się ze swoim ulubionym aktorem, zespołem czy sportowcem. Poza zwiedzaniem tajemniczego Stonehenge oraz Oxford – uczestnicy wyjazdu mogli zobaczyć również miejsce realizacji serii filmów o Harrym Potterze.
Wyjazdy uczniów IV LO do Anglii mają charakter warsztatów językowych. Ich duża zaletą jest pobyt u rodzin, dzięki temu każdy uczestnik może poznać kulturę Brytyjczyków, pogłębiać znajomość języka angielskiego i praktykować posługiwanie się nim w sytuacjach życia codziennego.
Zachęcamy wszystkich uczniów do brania udziału w wyjazdach tego typu w kolejnych latach. Zapewniają one uczestnikom niezapomniane wspomnienia, jak również wiedzę, która może zaowocować w kolejnych latach.

Tekst nadesłany przez IV LO w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze