Kosmolów

Ostatni niedziela sierpnia w Gminie Olkusz upłynie pod znakiem dożynek: w tym roku święto plonów odbędzie się w Kosmolowie. Patronat nad tym wydarzeniem sprawuje Przegląd Olkuski.  

„Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału w tegorocznych Dożynkach Gminnych w Kosmolowie. Tradycyjne święto plonów symbolicznie wieńczy sezon zbiorów naszych gospodarzy, a zarazem stanowi podziękowanie za rok pracy i za to, co udało się zebrać z pól. Spędźmy wspólnie to radosne święto wszystkich rolników naszej Gminy Olkusz.” – mówi Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

Święto plonów rozpocznie się w samo południe mszą św. w Kościele Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Kosmolowie, gdzie zostaną poświęcone dożynkowe wieńce. Po nabożeństwie, około godziny 13:30, ze świątyni pod miejscową remizę Ochotniczej Straży Pożarnej przejdzie natomiast korowód.

„Po oficjalnym powitaniu zaproszonych gości odbędzie się tradycyjny zwyczaj dzielenia chleba. Następnie wystąpi Olkuska Reprezentacyjna Orkiestra Dęta. Po ośpiewaniu wieńców dożynkowych na scenie pojawią się najmłodsi artyści i będzie można podziwiać występ artystyczny uczniów Szkoły Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym w Kosmolowie. Po nich zaplanowany jest występ zespołu folklorystycznego pod kierunkiem Mateusza Filo. Około godziny 16:30 rozpocznie się Biesiada SHOW BACY PIETRKA, a pełen atrakcji dzień zakończy zabawa taneczna z DJ BACA.” – zapraszają organizatorzy. Atrkacjami towarzyszącymi będą ponadto dmuchańce dla najmłodszych, stoiska czy kramy odpustowe.

Na Dożynki Gminne w Kosmolowie zapraszają: Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik, Sołectwo Kosmolów oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu. 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze