Powiat

Trwa konkurs „Turystyczne Skarby Małopolski” organizowany przez Województwo Małopolskie we współpracy z Małopolską Organizacją Turystyczną: do 18 sierpnia można zgłaszać najlepsze Waszym zdaniem miejsca w Małopolsce związane z turystyką i rekreacją. To już piąta edycja tego wydarzenia.

Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie najbardziej interesujących, nowatorskich i przyjaznych dla turysty goszczącego w Małopolsce ofert i produktów turystycznych, a także miejsc atrakcyjnych turystycznie oraz ich promocja.

„Małopolska ma bardzo wiele skarbów, ale my poszukujemy tych najcenniejszych. Turystyczne Skarby Małopolski to konkurs, którego celem jest wyłonienie i nagrodzenie najbardziej interesujących i przyjaznych ofert oraz produktów turystycznych, a także miejsc o unikatowych walorach. Poszukujemy jednocześnie takich skarbów, które mogą być wzorem i inspiracją dla innych.” – mówi Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Iwona Gibas.

Kandydatury można zgłaszać w sześciu kategoriach:

• Miejsce z klimatem – miejscowość lub gmina turystyczna o wybitnych walorach turystycznych, kulturowych, historycznych, przyrodniczych oraz oczywiście także gościnnych;

• Najciekawszy szlak turystyczny (ścieżki historyczne, kulturowe, pielgrzymkowe, przyrodnicze, piesze, rowerowe, samochodowe, wodne, jeździeckie czy narciarskie);

• Dzieje się – wyjątkowe wydarzenie turystyczne (wydarzenia i imprezy odbywające się cyklicznie na terenie Małopolski oraz cechujące się spójną tematyką i formą, takie jak np. święta tematyczne, festyny, koncerty, festiwale, rajdy turystyczne, spływy kajakowe, imprezy sportowe czy imprezy kulturalne);

• Unikatowa atrakcja turystyczna (miejsca lub obiekty przyciągające turystów, takie jak np. jaskinie, zamki, ogrody, parki rozrywki czy parki wodne);

• Sielskie klimaty – wypoczynek blisko natury (gospodarstwa agroturystyczne, pokoje gościnne czy pensjonaty, czyli miejsca noclegowe z „klimatem”, oferujące turystom wypoczynek w otoczeniu przyrody, z dala od miejskiego zgiełku i codziennej pracy)

• W gościnie – oferta kulinarna (specjały kuchni tradycyjnej przygotowywane na bazie produktów od lokalnych wytwórców. Liczy się estetyka miejsca, jego aranżacja, forma serwowania potraw czy profesjonalizm obsługi).

Zgodnie z regulaminem, zgłoszeń kandydatur do konkursu mogą dokonywać jednostki samorządu terytorialnego, samorządy gospodarcze, lokalne organizacje turystyczne, lokalne grupy działania, stowarzyszenia, fundacje turystyczne, przedsiębiorcy (np. właściciele obiektów i atrakcji turystycznych czy organizatorzy imprez i wydarzeń turystycznych), zarządcy szlaków, inne podmioty działające w sektorze turystycznym oraz osoby fizyczne. Kandydat musi ponadto wyrazić zgodę na udział w konkursie. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej www.konkurs.visitmalopolska.pl.

Co ważne, w konkursie nie mogą uczestniczyć laureaci oraz osoby wyróżnione w dwóch poprzednich edycjach konkursu.

Do 28 sierpnia poznamy listę kandydatur biorących udział w drugim etapie konkursu, czyli głosowaniu internautów. Głosowanie przewidziano natomiast w dniach od 28 sierpnia do 10 września, a do 28 września zostaną ogłoszone wyniki konkursu.

Zwycięzca kategorii „Miejsce z klimatem – miejscowość lub gmina turystyczna” otrzyma nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego w wysokości 100 000 złotych (w formie pomocy finansowej, z przeznaczeniem na realizację zadań z zakresu rozwoju oraz promocji oferty turystycznej laureata). Jeśli okaże się, że laureatów będzie więcej, to wówczas kwota ta zostanie podzielona na równe części. 

Wszyscy laureaci oraz wyróżnieni w każdej kategorii konkursowej zostaną na dodatek objęci kampanią promocyjną realizowaną przez Małopolską Organizację Turystyczną.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

5 1 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Anna Kozierska
1 miesiąc temu

Trzymajcie namiary – http://www.hotel-czyzow.pl/ Myślę, że tam macie wszystko, na czym wam zależy. Kwestia tego, jak to poukładacie. Ale powinno się udać.