Nie ustają dyskusje wśród miejskich radnych na temat odszkodowania, jakie gmina zapłaciła parafii pw. św. Andrzeja Apostoła.Teraz wiodącym tematem rozmów jest cel, na jaki pieniądze zostaną wydane. Proboszcz zapewnia, że cała kwota zostanie w Olkuszu. Zatwierdzenie zmian w uchwale budżetowej i przesunięcie pieniędzy z inwestycji na spłatę odsetek, zgodnie z ustaleniami komisji budżetowej, o których pisaliśmy w ostatnim czasie, wywołało kolejną dyskusję na temat stosunków gminy z parafią.

– Nie jestem wrogiem Kościoła, jestem wierzący na dzień dzisiejszy, ale jako mieszkaniec tego miasta nie mogę pogodzić się  z tym, że żąda się od nas rzeczy, których żądać się nie powinno. Zwracam się przeciwko sprawiedliwości społecznej, na która powoływał się biskup – mówił radny Janusz Dudkiewicz.
Ton dyskusji próbował nieco złagodzić radny Łukasz Kmita. – Jako katolika boli mnie fakt, że biskup nie podjął decyzji o umorzeniu choć części odsetek. Nie chcę być adwokatem parafii, ale pragnę przytoczyć słowa księdza Roguli z oświadczenia wydanego w tej sprawie w styczniu ubiegłego roku. Mówił on m. in., że: „Dobra parafii mogą być wykorzystane tylko na jej cele. Po uzyskaniu więc odszkodowania od Gminy, pragnę to mocno podkreślić, jego kwota będzie wyłącznie do dyspozycji Parafii. Już teraz mogę wskazać tyle prac, które należałoby wykonać, że suma, o której mówimy, byłaby jedynie znaczną częścią wydatków”. Mam nadzieję, że te słowa się spełnią i w jakimś stopniu przynajmniej nasze rozczarowanie słowami biskupa zostanie złagodzone – przekonywał Kmita.

Argumenty te nie dla wszystkich wydały się przekonujące. – Te pieniądze dla parafii to taka ofiara od każdego mieszkańca, po 50 złotych. Na tacę tak dużo w kościele się nie daje. Nie wierzę w słowa ks. Roguli. Wiadomo, że biskup buduje sobie rezydencję i kasa jest mu potrzebna. Protestuję, by te pieniądze szły na taki cel. Nigdy nie było mi dane przeczytać umowę notarialną. Dla mnie to kuriozalna sprawa. W tamtych czasach za metr kwadratowy wywłaszczonej ziemi płacono po 80 groszy, a parafia ponoć dostała 15,70 zł. Czyli, że dwa razy chciała sprzedać ten sam teren. Mamy dwóch posłów, co prawda nie oni tworzyli obowiązujące prawo, ale mogliby je modyfikować. Był już spór sądowy o działki z prywatnymi osobami, nie może być tak, że w takiej samej sprawie zapadają dwa różne wyroki. Od księdza w Gorenicach słyszę, że kościół to my wszyscy, a od biskupa, że kościół to ja. Czyli mamy dwa kościoły: jeden instytucjonalny, do którego należy biskup Kaszak, a drugi jakiś inny, do którego należą pozostali – stwierdził radny Wojciech Gleń.

Sprawdziliśmy – według aktu notarialnego z 1975 roku parafia za 3,78 ha dostała 567 tys. 75 zł,  czyli za mkw. wychodzi 15 złotych. Ostatecznie radni 19 głosami za, przy 4 wstrzymujących się, zatwierdzili budżetowe przesunięcia i odszkodowanie zapłacono parafii.

Gospodarz parafii św. Andrzeja twierdzi, że cała suma pozostanie w Olkuszu. -Tak miało by od początku, takie jest również zdanie biskupa – zapewnia ks. proboszcz Mieczysław Miarka. Proboszcz dodał, że na razie nie chce deklarować, na co konkretnie przeznaczone zostaną pieniądze. -Trzeba usiąść i poważnie się nad tym zastanowić. Na pewno potrzeb jest wiele, jak chociażby prace konserwatorskie w bazylice. Przydałoby się także ukończyć budynek gospodarczy. Można też pomyśleć o pracach przy murze parafialnym od strony ul. Basztowej. Parafianie będą na bieżąco informowani o wszelkich wydatkach i planowanych inwestycjach – twierdzi proboszcz Miarka.


Szanowni internauci!
W prowadzonej w tym miejscu dyskusji, pojawiło się zbyt wiele wypowiedzi w sposób rażący odbiegających od tematu artykułu oraz niezgodnych z regulaminem portalu. Możliwość dodawania komentarzy została zablokowana przez redakcję.
{jcomments lock}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
96 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Katokultura TVP1
Katokultura TVP1
13 lat temu

.
Propaganda komunistyczna mogłaby się od tej KOŚCIELNEJ uczyć. Kolejny odcinek PLEBANII skierowanej do ciemnego ludu się wyemitował, a w nim:

A jakże, piękny, przystojny, stanowczy, konsekwentny, mądry, światły, elokwentny, godny do naśladowania honorowy nauczyciel – DUSZPASTERZ czyli ksiądz po koledzie i… i „brzydki, kurduplowaty pospolity ciemniak, cham, gbur, niewychowaniec, szyderca, ZŁY i agresywny jak pies na krótkim łańcuchu przy budzie” – POLSKI KATOLIK we WŁASNYM DOMU.

A na koniec tej bardzo pouczającej sceny SENSACJA! Ksiądz nie bierze koperty – on przecież nie po to przyszedł! 😆

Kto oglądał ten wie o czym piszę. Mądry wie, głupi ten kicz kupi 😆

Ksiądz, a jakże, piszący scenariusz do tej propagandowej szmiry kościelnej jest w swoim żywiole… JAKO i JA JESTEM! 😆 😆 😆
.

Alojzy
Alojzy
13 lat temu

Eeee, to prowokacja jest?

mama Olkuszaninka
mama Olkuszaninka
13 lat temu

WY NĘDZNE ATEISTYCZNE ROBAKI ! UPRAWIACIE POLITYKE NIENAWIŚCI WOBEC KOŚCIOŁA…JESTEŚCIE NIKIM …. KOŚCIÓŁ PRZETRWAŁ 2000 LAT … PRZETRWA WAS I WASZE PROSTACKIE ATAKI !!! TRZEBA TĘPIĆ TO ROBACTWO JAK ATEIŚCI i PEDAŁY ! TO WROGOWIE KOŚCIOŁA !

SPŁONIECIE W PIEKLE !!! HAHA 😆

The Sting
The Sting
13 lat temu

.
Psy szczekają, a KArAwAnA jedzie dalej! 😉
.

lex
lex
13 lat temu

no i proszę jeden paranoidalny maniak potrafi zmienić każdy temat w ześwirowany do jego poziomu magiel. Sam sens czy to artykułu czy tematu ginie po drodze

mama Olkuszaninka
mama Olkuszaninka
13 lat temu

Olkuszaninku

KOŚCIÓŁ NIKOMU NIC NIE WMAWIA….Ludzie sami chcą wierzyć…nikt ich na siłe do kościoła nie zagania…sami tam idą i sami sie modlą … a kościół ma prawo i obowiązek nauczać i nawracać takie czarne owieczki jak ty 😆

krasnoludek
krasnoludek
13 lat temu

olkuszaninku drogi, wszyscy już wiemy że ty wszystko wiesz, wiec okaż troche inteligencji i zacznij pisac na temat powyzszego artykułu a nie swej mądrosci i nieomylności.

Ateista
Ateista
13 lat temu

No właśnie! 😆 😆 😆

Olkuszaninek
Olkuszaninek
13 lat temu

Mamo Olkuszaninko.

To wyłącznie kościół we własnym interesie wmawia z ambon, że TRZEBA W COŚ WIERZYĆ! pytanie: PO CO?! Czy dla poprawy humoru i wypełnieniania sakiew rozzuchwalonym facetom w kieckach?! A gdzie jest tak napisane, że TRZEBA?! Gdzie jest napisane, że TRZEBA ślepo powtarzać to, co głosi ta skompromitowana do cna instytucja. Wasz papież niedawno wyraził swoje zdanie na ten temat, które niewiele różni się od mojego. 😀
Szlag ciebie, męska matko, trafia, że ja nie wierzę w te wasze średniowieczne brednie i zabobony. Szlag was trafia, że je WIEM, że jest zupełnie inaczej. A ja mam do tego pełne prawo, mam prawo ZACHOWAĆ SWOJĄ GODNOŚĆ od chwili narodzin aż do śmierci i nie muszę padać na kolana przed POWIETRZEM bo tobie ktoś wmówił, że tak trzeba.

Nie trzeba, i nie mam najmniejszego zamiaru. Nikt wam nie broni wierzyć, ale miejsce dla waszej wiary jest w KOŚCIOŁACH, SERCACH, DOMACH PRYWATNYCH… i nigdzie indziej. Tak wam dopomóż bóg 😀 .

mama Olkuszaninka
mama Olkuszaninka
13 lat temu

Olkuszaninek

Nie wstyd cie tak żyć w grzechu? Ludzie cie palcami nie wytykają? idź do kościoła sie wyspowiadaj synku ! Wyznaj swe grzechy i uratuj swą dusze…opowiedz podczas spowiedzi : żyłem z żoną bez ślubu i mamy dzieci nie ochrzczone … na forum wypisywałem bluźnierstwa że Boga nie ma…
Tak wyglądałaby twoja spowiedź !!! Haha 😆

mama Olkuszaninka
mama Olkuszaninka
13 lat temu

Wbij sobie to tej pustej makówki raz na zawsze że żyjemy w wolnym kraju i każdy ma prawo zabierać głos w sprawach społecznych i polityki … KOŚCIÓŁ TAKŻE MA TAKIE PRAWO I ŻADEN ATEISTA NIKOMU TEGO NIE ZABRONI !!!

Ateisto mam do ciebie jedno pytanie…w co wierzysz jeśli nie w Boga? W szatana? w UFO? w jakieś siły nadprzyrodzone? W nic? Smutne to twoje życie jeśli nie wierzysz , nie masz w sobie wiary, nadziei i miłości…?
Na całym świecie ludzie w coś wierzą…islam, buddyzm, prawosławie, judaizm….ale żeby tak w nic nie wierzyć? Trzeba mieć serce z kamienia i zakuty łeb …
ATEIZM = EGOIZM…Czyli nie ma Boga…
Bogiem jestem ja tak? 😆

Olkuszaninek
Olkuszaninek
13 lat temu

[quote name=”archanioł”]
A nas nie interesują twoje przemyślenia – o ile można to tak nazwać, a i tak wstawiasz gdzie popadnie![/quote]

A ilu wos? Bo na razie widzę, że ino ROZ! :-*

P.S. Tylko nie staraj mi się nagle udowodnić, skrzydlaty diable, że jest was więcej bo ci się system od logowania i wylogowywania spali 😆 Na chwilę obecną nasz bilans wymiany poglądów w mieście 40-to tysięcznym wynosi ZERO. NIEŹLE… Jestem dumny z Olkuszan i z nadzieją patrzę w przyszłość! 😉 .

archanioł
archanioł
13 lat temu

[quote name=”Olkuszaninek”] Mnie wasze uczucia religijne nie interesują dopóki nie panoszycie się z waszą wiarą gdzie tylko popadnie. [/quote]
A nas nie interesują twoje przemyślenia – o ile można to tak nazwać, a i tak wstawiasz gdzie popadnie!

Olkuszaninek
Olkuszaninek
13 lat temu

[quote name=”mama Olkuszaninka”]Żyjesz z żoną bez ślubu i masz dzieci z nieprawego łoża? Popatrz jaki z ciebie grzesznik… [/quote]

Jest mi naprawdę bardzo przykro, że bóg nie istnieje. Mnie wasze uczucia religijne nie interesują dopóki nie panoszycie się z waszą wiarą gdzie tylko popadnie. Tak, jak napisałem, miejscem waszej wiary są kościoły, wasze serca, i wasze domy prywatne.

Twierdzenie, że „bóg jest”, jest dużym nadużyciem obrażającym uczucia tych, którzy mają POUKŁADANE w głowach i WIEDZĄ, że bóg nie istnieje. Można zaledwie „wierzyć” w istnienie boga, ale z „bóg jest” nie ma to nic wspólnego. Wiara jest tylko wiarą.

Ponieważ jestem Ateistą, mamy ślub cywilny i jestem z tego powodu BARDZO DUMNY i SZCZĘŚLIWY – logiczne 😆 Dzieci mam tylko z własną żoną, bo jak już napisałem, kocham Ją miłością prawdziwą, a nie NAKAZANĄ w „przykazaniach” 😆

A rozwód kościelny kosztuje 10 tysięcy złotych – jakbyś nie wiedział(a). Jak się DA, to się DA! 😆

mama Olkuszaninka
mama Olkuszaninka
13 lat temu

Żyjesz z żoną bez ślubu i masz dzieci z nieprawego łoża? Popatrz jaki z ciebie grzesznik….

To że Boga nie widziałeś nie oznacza że go nie ma…to że nie wierzysz nie daje ci prawa obrażać mojego Boga…otóż ON jest…na tym polega nasza wiara…z ciebie taki wielki oświecony geniusz a innych dookoła wyzywasz od ciemnoty? Naucz sie kultury osobistej ciemniaku !!! Istnieje coś takiego jak tolerancja religijna…a ty obrażasz Boga i kościół…masz prawo krytykować kościół jako instytucje ale nie obrażaj uczuć religijnych bo to jest karalne jakbyś nie wiedział !!! zastanów sie nad sobą człowieczku….

archanioł
archanioł
13 lat temu

Nie – wrzuciłem w Google kilka cytatów z ciebie i takie coś mi wyskoczyło – po prostu skopiowałem i wkleiłem na forum, nie jestem zawodowym psychiatrą (a szkoda) 😆

Ateista
Ateista
13 lat temu

[quote name=”archanioł”]Schizofrenia paranoidalna i pochodne choroby, aż do psychozy depresyjno-maniakalnej są nieuleczalne, chociaż można z nimi żyć, wymagają stałej, troskliwej obserwacji i okresowego podleczania. Niektórzy sobie z nimi świetnie radzą w życiu, ot po prostu czasami kiepsko się czują. Niebezpieczna jest głupota: głupcy są nieznośni, mają spaczone mózgi i mają dobre samopoczucie, w przeciwieństwie do ich otoczenia. Z tym, że głupota jest uleczalna.[/quote]

Diable skrzydlaty, czyżbyś wreszcie kupił sobie lustro?! 😆 😆 😆

archanioł
archanioł
13 lat temu

Schizofrenia paranoidalna i pochodne choroby, aż do psychozy depresyjno-maniakalnej są nieuleczalne, chociaż można z nimi żyć, wymagają stałej, troskliwej obserwacji i okresowego podleczania. Niektórzy sobie z nimi świetnie radzą w życiu, ot po prostu czasami kiepsko się czują. Niebezpieczna jest głupota: głupcy są nieznośni, mają spaczone mózgi i mają dobre samopoczucie, w przeciwieństwie do ich otoczenia. Z tym, że głupota jest uleczalna.

Ateista
Ateista
13 lat temu

[quote name=”archanioł”]Jeśli „nie ma” to z czym tak walczysz? Po co tyle zapału, tyle godzin przy monitorze, żeby sobie samemu udowodnić, że „nie ma”?[/quote]

Nie. Tylko po to, aby wyjaśnić, że nie istnieje żaden powód aby kościół musiał tak bezczelnie panoszyć się po tej Ziemi i to pod pretekstem wymyślonej z powodów finansowych MISJI.

Im bardziej kościół będzie ingerował w NEUTRALNĄ SFERĘ PUBLICZNĄ tym głośniej My, Ateiści, będziemy bronić Polski przed CIEMNOTĄ. Wierzący mają wystarczająco dużo miejsca na kochanie swojego boga. Mają wielkie otwarte przepełnione miłością serca, olbrzymie kościoły, własne domy. I tyle. A reszta Ziemi, tej Ziemi, NALEŻY do wszystkich, także do NAS, ATEISTÓW, Apostatów i Agnostyków, i nie życzymy sobie nachalnej i bezczelnej obecności kościoła gdziekolwiek poza w/w.

Wiemy, że takim jak ty nawiedzonym fanatykom to lata. Na razie nie mamy szans, aby żyć w spokoju z dala od zabobonów. Ale piszemy o tym, bo pisać możemy. I tyle.

archanioł
archanioł
13 lat temu

Jeśli „nie ma” to z czym tak walczysz? Po co tyle zapału, tyle godzin przy monitorze, żeby sobie samemu udowodnić, że „nie ma”?

Ateista
Ateista
13 lat temu

[quote name=”archanioł”]
Jeszcze raz ci tłumaczę, że jesteś jeden (słownie i drukowanymi: JEDEN) i choćbyś nie wiem ile nicków sobie wymyślił tego nie zmienisz. ATEIŚCI, APOSTACI i AGNOSTYCY w liczbie mnogiej zamieszkują tylko w twoim porąbanym umyśle…[/quote]

Diable skrzydlaty, to nawet dobrze, że wykazujesz cień pomyślunku. Dlatego tym łatwiej powinno dotrzeć do ciebie coś takiego: „Nie ma”, „Nie istnieje” – znasz definicję tych słów?! Powtarzam jeszcze raz słownie jakbyś nagle stracił wzrok i stracił tlącą się gdzieś tam w paznokciach stóp inteligencję: NIE MA, NIE ISTNIEJE! 😆 😆 😆
.

Olkuszaninek
Olkuszaninek
13 lat temu

[quote name=”mama Olkuszaninka”]Olkuszaninek

Ja także kocham normalnie, po ludzku i od serca…
Obawiam sie że twoja miłość jest pusta bo ty kochasz tylko to co widzisz…[/quote]

Męska matko, moją żonę bardzo kocham bo mam ją za co kochać. Kocham moje dzieci, rodziców, teściów, a nawet kocham mojego psa.
Z żoną sypiam, dzieci wychowuję, rodziców i teściów odwiedzam, psa głaskam od dwóch lat. Znam ich wszystkich od dawna. Męska matko nie rób ze mnie idioty, nie mam najmniejszego zamiaru kochać czegoś co nie istnieje dlatego, że inni wmawiają mi, że jest inaczej 🙂 . Każdy może pozwolić robić z siebie idiotę od chwili narodzin, ale mnie do tego nie mieszaj. Kochaj sobie kogo chcesz i co chcesz, ale niech to będzie twój problem.

Bóg nie istnieje i to jest fakt. Wiem, że dla ciebie i dla tobie podobnych jest to bardzo bolesne, ale tak jest. Jeżeli poprawia ci to humor to możesz sobie wierzyć że jest inaczej, na tym polega wolność wyznania. Ja wiem, ty wierzysz 8) .

mama Olkuszaninka
mama Olkuszaninka
13 lat temu

Olkuszaninek

Ja także kocham normalnie, po ludzku i od serca…
Obawiam sie że twoja miłość jest pusta bo ty kochasz tylko to co widzisz…a jak nie widzisz to nie kochasz…gdy żona wyjedzie daleko to już jej nie kochasz bo jej nie widzisz? Tak samo z Bogiem…nie kochasz bo nie widzisz…Pusta ta twoja miłość…wzrokowa …

mama Olkuszaninka
mama Olkuszaninka
13 lat temu

[/quote]Ja nie kocham dlatego, że mam NAKAZ-PRZYKAZANIE aby kochać. Ja kocham tak normalnie, po ludzku i od serca, Jak myślisz, która miłość jest szczera i ma większą wartość?

Obawiam się, że to twoja miłość jest… PUSTA![/quote]

Ja także kocham normalnie, po ludzku i od serca…
Obawiam sie że twoja miłość jest pusta bo ty kochasz tylko to co widzisz….a jak nie widzisz to nie kochasz…gdy żona wyjedzie daleko to już jej nie kochasz bo jej nie widzisz? Tak samo z Bogiem…nie kochasz bo nie widzisz…Pusta ta twoja miłość…wzrokowa… 😆

Ateista
Ateista
13 lat temu

.
[quote name=”archanioł”]
A może ty kościelny agent jesteś? Bo twoja książka „Augustianie w Olkuszu” to…[/quote]

Acha, P.S. Byłbym zapomniał. Naprawdę mylisz mnie z kimś innym, więc jesteś intelektualistą mało inteligentnym. Ujawnij się, a wszyscy dowiedzą się, że mam rację 😆 😆 😆 .
.

Ateista
Ateista
13 lat temu

[quote name=”archanioł”][quote name=”Ateista”]
A może ty kościelny agent jesteś? Bo twoja książka „Augustianie w Olkuszu” to…[/quote]

Szanowny Intelektualisto, wiem, że masz wrodzoną awersję do Ateistów, i tak prawdę pisząc, wiele z tego co tutaj, pisane jest pod ciebie 😆 . Aby ci się krew zagotowała – co się w końcu wydarzyło. Zmartwię cię, nie jestem jedyny, nawet na tym forum. Pocieszę, możesz to sprawdzić zwracając się do moderatora.
Ateizm jest prawdą, ponieważ bóg nie istnieje, a wiara jest tylko wiarą w to, że jest inaczej. Ale głoszący wiarę zachowują się w tym kraju tak, jakby to nieistniejący bóg rządził światem, rządził nami wszystkimi… tylko dlaczego czyni to za pośrednictwem skompromitowanych do granic możliwości facetów w czarnych sukienkach?!
Intelektualisto, wiesz dobrze, że jesteś dewotem. Bardzo prymitywnym. Ateizm ma się dobrze, a nawet coraz lepiej niezależnie od tego co piszę i gdzie, i ja Ateizmowi nie zagrażam, przykro mi 😆 😆 😆

archanioł
archanioł
13 lat temu

[quote name=”Ateista”][My piszemy, że też mamy misję. Żyjemy w wolnym kraju w którym każdy może być misjonarzem – BEZ WYJĄTKU!
My, Ateiści, piszemy swoje, [/quote]
Jeszcze raz ci tłumaczę, że jesteś jeden (słownie i drukowanymi: JEDEN) i choćbyś nie wiem ile nicków sobie wymyślił tego nie zmienisz. ATEIŚCI, APOSTACI i AGNOSTYCY w liczbie mnogiej zamieszkują tylko w twoim porąbanym umyśle. Może i jest ich w Olkuszu kilku, ale nie produkują się na tym forum, bo już ich wystarczająco kompromitujesz. Sam! Dałeś radę dokonać tego, czego żaden dziekan, prałat, proboszcz i wikary Kościoła Katolickiego w Olkuszu nie dokonał od kilkudziesięciu lat: ośmieszyłeś samą ideę szeroko rozumianego ateizmu. Każdy, kto by teraz pod własnym nazwiskiem usiłował głosić te idee będzie postrzegany jako nawiedzony wróg choinki i prezentów świątecznych, a więc nawet własne dzieci miałyby mu za złe!
A może ty kościelny agent jesteś? Bo twoja książka „Augustianie w Olkuszu” to…

Olkuszaninek
Olkuszaninek
13 lat temu

[quote name=”mama Olkuszaninka”]Olkuszaninek
…a gdzie jakieś przeżycia duchowe? próżność i pustka w sercu….czarna rozpacz !!![/quote]

Człowieku! Nie histeryzuj! Zapewniam cię, że ja komentarze piszę z szerokim uśmiechem na twarzy, piszę je z wielką radością i bardzo optymistycznie patrzę w przyszłość. Bardzo kocham ludzi (bardziej niż ty ponieważ nie tracę swoich zasobów miłości na kochanie czegoś co nie istnieje – może właśnie dlatego wierzący mają tak mało cierpliwości i czasu dla innych – przemyśl to! Miłość do boga to łatwizna, bardzo łatwo jest kochać coś, czego nigdy na oczy się nie widziało, gorzej kochać matkę, ojca, dzieci, znajomych, sąsiadów, włóczegów! TO jest WYZWANIE. A kochać boga?! Nie kpij! To ŁATWIZNA na którą szkoda mojego cennego czasu!

Ja nie kocham dlatego, że mam NAKAZ-PRZYKAZANIE aby kochać. Ja kocham tak normalnie, po ludzku i od serca, Jak myślisz, która miłość jest szczera i ma większą wartość?

Obawiam się, że to twoja miłość jest… PUSTA!

mama Olkuszaninka
mama Olkuszaninka
13 lat temu

Ateisto

A kim ty jesteś???
jakie wartości sobą prezentujesz? Czy jedyne co masz do powiedzenia to: „Boga nie ma” ?
Powiedz lepiej co jest…w co wierzysz? W pieniądze? we władze? w szatana? Jeśli kościół prezentuje wartości takie jak życie i miłość to jakie ty wartości prezentujesz skoro jesteś anty kościelny? śmierć? nienawiść? 😆

Ateista
Ateista
13 lat temu

[quote name=”archanioł”]…Wydaje ci się, że możesz wypisywać sobie swoje brednie gdzie chcesz, ale się mylisz. To nie jest forum ateistów ani terapii psychiatrycznej…[/quote]

Z tego co zauważyłem, a wzrok mam jeszcze bardzo dobry, nie jest to też forum kółka różańcowego ani żadne inne forum katolickie. Mogą się więc wypowiadać katolicy, broniąc kościoła, jak również Ateiści, którzy nie mają ku temu żadnych powodów skoro ATEISTAMI są. Wyrok sądowy niczego nie przesądza, ponieważ, jak świat światem od zarania dziejów sądy myliły się i nadal mylą się bardzo często.

Katolicy piszą, że kościół ma misję, My piszemy, że też mamy misję. Żyjemy w wolnym kraju w którym każdy może być misjonarzem – BEZ WYJĄTKU!
My, Ateiści, piszemy swoje, a wybór należy do każdego czytającego, nikt z nikogo na siłę Ateisty nie będzie czynił, ale też kościół i katolicy nie mają ŻADNEGO, podkreślam ŻADNEGO monopolu na prawdę!!! 😆 😆 😆

mama Olkuszaninka
mama Olkuszaninka
13 lat temu

Olkuszaninek

Kościół kłamie? a może to ty kłamiesz???
Za kościołem posżły miliony ….każdy ma prawo wierzyć w dowolną wiare że jest prawdziwa…a jaka jest twoja wiara? ATEIZM? Brak wiary to twoja wiara? Człowiek który w nic nie wierzy jest smutny, samotny i bez nadzieji w sercu na lepsze jutro…a moja wiara daje mi tą nadzieje…ja nie wierze dla ksiedza ani dla biskupa….robie to dla siebie….dla własnego dążenia do doskonałości żeby moje życie było bardziej radosne, świadome i nie pozbawione sensu…bo jaki sens ma ateizm? Co jest tu motywem przewodnim? Nic…pustka…Bóg nie istnieje….życie poza tym światem nie istnieje…a co istnieje? co sie liczy? Kasa? Mamona? Jakież to płytkie myślenie….tu i teraz…a gdzie jakieś przeżycia duchowe? próżność i pustka w sercu….czarna rozpacz !!!

Olkuszaninek
Olkuszaninek
13 lat temu

[quote name=”mama Olkuszaninka”]
Dziś byłem w kościele i modliłem się o nawrócenie dla ciebie!…[/quote]

Męska matko niepotrzebnie traciłaś czas. Już ja znam z autopsji takich, co to w kościele leżą krzyżem, a zaraz potem… trzymajcie nas jak najdalej od tej ich wszechmiłości! 😆

Nie wiem czy wiesz, męska matko, że księża i katolicy modląc się za Ateistów bardzo NAS tym upokarzają. Otóż nic wam do NAS, trzymajcie się wszyscy z daleka, módlcie się sami za siebie, a najlepiej, zamiast się modlić, przyzwoicie się zachowujcie.

My, wiedzący, że bóg nie istnieje, bardzo dobrze sobie bez boga i modłów radzimy, i radzimy wam, aby, jeżeli już wybraliście taką drogę, do bądźcie konsekwentni, bo, niestety, przeważnie wasze dobre życie na modlitwach się zaczyna, i kończy. Nie dajecie dobrego przykładu do naśladowania, więc nie ma powodu, aby za wami podążać.

My, Ateiści, też często myślimy o was, abyście wreszcie zrozumieli, że wybraliście bardzo ZŁĄ drogę! 😀

Ateista
Ateista
13 lat temu

[quote name=”archanioł”]Nogieć!
Siedzę sobie cierpliwie, ale już mnie zaczynasz wkurzać!…[/quote]

Diable skrzydlaty, wyluzuj. Wpis który cytujesz był tylko odpowiedzią na inny (twój) w którym przepełniony katolickim miłosierdziem zakpiłeś z Olkuskiego Domu Kultury i Ateizmu. Dostałeś szybką zasłużoną kontrę – to po pierwsze.

Po drugie, dziwię się „Nogieciowi”, że nie zrobił jeszcze z tobą porządku, choć wiem, że (jeżeli tego samego mamy na myśli) jest to gość z wyjątkowym poczuciem humoru i bardzo trudno jest go wyprowadzić z równowagi, no chyba, że próbuje zagrać z nim jakiś nawiedzony alkoholik, z tego co wiem on do takich ma wrodzoną awersję, ale tyle o Nim, niech się sam za siebie tłumaczy. P.N. – pozdro!

A czy ty przypadkiem nie jesteś jakimś piekłem zastraszonym od chwili poczęcia tchórzem, skoro sypiąc nazwiskami sam skrywasz się pod wieloma nickami? Uchyl przyłbicy, zobaczymy jaki to z ciebie jest godny naśladowania AUTORYTET! 😆 😆 😆

Olkuszaninek
Olkuszaninek
13 lat temu

[quote name=”mama Olkuszaninka”]Obiektywny

…kościół ma obowiązek misyjny….napisane jest: „chodźcie i nauczajcie”…Zatem jako chrześcijanin również tu w internecie bede Cie nauczał bezbożniku jeden że Bóg istnieje i że kocha wszystkie swe owieczki…[/quote]

Naszą MISJĄ jest wykazanie, że kościół od dwóch tysięcy lat KŁAMIE wyłącznie w celu zapanowania nad Ludzkością. Naszą MISJĄ jest wykazanie, że chrześcijanie szczycący się rzekomo swoich WARTOŚCIAMI (tak naprawdę zawłaszczonymi od WARTOŚCI całej Ludzkości) niczym nie różnią się od wyznawców innych wiar jak również tych wiedzących, że bóg nie istnieje. Wśród jednych i drugich są ludzie dobrzy i podłe KANALIE, a ich ilość jest proporcjonalna do ilości statystycznej. Więc nie istnieje żaden powód, aby wierzyć kościołowi i w czymkolwiek upodabniać się do katolików. ŻADEN.
.

mama Olkuszaninka
mama Olkuszaninka
13 lat temu

ps. Nawet Szaweł sie nawrócił na chrześcijaństwo – św. Paweł…choć wcześniej prześladował chrześcijan…zatem dla ciebie również istnieje szansa kolego…

Dziś byłem w kościele i modliłem sie o nawrócenie dla ciebie !
Bądźmy dobrej myśli że moje modlitwy zostaną wysłuchane 😉

mama Olkuszaninka
mama Olkuszaninka
13 lat temu

Obiektywny

To nieprawda że miejsce Kościoła jest tylko w kościele i w sercach wiernych…kościół ma obowiązek misyjny….napisane jest: „chodźcie i nauczajcie”…Zatem jako chrześcijanin również tu w internecie bede Cie nauczał bezbożniku jeden że Bóg istnieje i że kocha wszystkie swe owieczki, nawet takie czarne owce jak ty…Bóg ci wybaczy twoje bluźnierstwa pisane na forum i daje ci szanse na nawrócenie…! Za darmo! Nie musisz dawać na tace…serio! Jego miłość jest bezwarunkowa … tylko otwórz swe serce czarna owieczko 😆 😆 😆

mama Olkuszaninka
mama Olkuszaninka
13 lat temu

[quote name=”APOSTATA”].
[quote name=”mama Olkuszaninka”]APOSTATA:

CIEBIE TEŻ NIE MA … NIE WIDZE CIE TERAZ :lol:[/quote]

Zaproś mnie to przyjdę. 😆

A boga zapraszają już dwa tysiące lat, a po nim ani widu, ani słychu! 😆
.[/quote]

Bo jesteś ślepy duchowo! Szukasz śladów Boga? Poczytaj Pismo Świete …a liczne objawienia? Bóg objawia sie ludziom pobożnym a nie takim niedowiarkom jak ty Haha 😆 Nawet gdyby ci sie Bóg objawił w postaci ducha to i tak byś nie uwierzył byś sobie to tłumaczył naukowo że to sen, pokaz laserów albo hologram jak w kinie 😆 😆 😆 😛

archanioł
archanioł
13 lat temu

Nogieć!
Siedzę sobie cierpliwie, ale już mnie zaczynasz wkurzać!
Wydaje ci się, że możesz wypisywać sobie swoje brednie gdzie chcesz, ale się mylisz. To nie jest forum ateistów ani terapii psychiatrycznej tylko ogólnie dostępne forum gazety lokalnej, a obrażanie uczuć religijnych jest w naszym kraju zakazane. Jeszcze jeden taki wpis jak: „O ile mi wiadomo kościół – siedlisko ciemnoty, zacofania, fałszu i obłudy opartych na dwutysiącletnim kłamstwie” i zwrócę się do redakcji, żeby zrobiła z tobą porządek.

katolik
katolik
13 lat temu

no i dalej bijecie pianę, która nie ma nic wspólnego z artykułem

No właśnie
No właśnie
13 lat temu

No właśnie. I tak z pokolenia na pokolenie 😮 Ale cyrk.

Nałogowiec
Nałogowiec
13 lat temu

[quote name=”katolik”]…A jak nie wierzycie to nie bójcie się i wejdźcie do kościoła w czasie niedzielnej mszy świętej i zobaczcie ile w nim ludzi.[/quote]

Z chodzeniem do kościoła jest jak z piciem. Rodzice od najmłodszych lat ciągają dzieci do kościoła i to wchodzi w nałóg, a potem z takiego nałogu bardzo trudno się wyzwolić, choćby się bardzo chciało. Ilość ludzi w kościele nie dowodzi istnienia Boga, raczej łatwej podatności na nałogi. I wiem o czym piszę, bo jestem alkoholikiem, do tego WIERZĄCYM 😳

No właśnie
No właśnie
13 lat temu

A przecież należący do Pana Boga kościół palił na stosach tych, którzy tylko pomyśleli, że Ziemia jest kulką! Dziwne to wszystko, bardzo dziwne. I jeszcze ten skok na kasę w całej Polsce! Dziwne to wszystko, dziwne!

No właśnie
No właśnie
13 lat temu

Mnie też ten cały kościół i te 2000 lat jakoś nieładnie pachną, nie jestem przekonana 🙁

No właśnie
No właśnie
13 lat temu

Dlaczego Jezus nie powiedział swoim poddanym, że Ziemia jest kulką? Przecież jego Tata jest w Niebie a z Nieba wszystko widać?!

M.Luter
M.Luter
13 lat temu

Do finansów kościoła ludzie z zewnątrz nie mają dostępu i tak naprawdę pieniądze z Olkusza mogą wypłynąć poza nasze województwo np. do Sosnowca. Kościół kolejny raz strzelił sobie w stopę, mówiąc o sprawiedliwości społecznej. Był taki jeden Pan który też miał dosyć i sprzeciwił się chciwości oraz zakłamaniu kościoła – Marcin Luter. W olkuskich parafiach takich „Lutrów” będzie przybywać coraz szybciej…

Astronom
Astronom
13 lat temu

Cytat: „…kościół istnieje ponad 2000 lat i nie uda wam się go zwalczyć. A jak nie wierzycie to nie bójcie się i wejdźcie do kościoła w czasie niedzielnej mszy świętej i zobaczcie ile w nim ludzi…”

Ha! ha!, ha!, a z tych 2000 lat większość lat w przekonaniu, że Ziemia jest PŁASKA! 😆 😆 😆

Obiektywny
Obiektywny
13 lat temu

Kościół nie miał, nie ma, i nigdy nie będzie miał monopolu na prawdę, podobnie, jak wiara nigdy nie była, nie jest i nie będzie w tym kraju obowiązkową.

Nie widzę tutaj bicia piany. Żaden katolik nie jest w niczym lepszy ani gorszy od ateisty. Życie, to jedno, a wiara w Boga lub pełne przekonanie w jego nieistnienie to drugie i zupełnie nieistotne. Źli i dobrzy ludzie są po jednej i po drugiej stronie, więc nie ma najmniejszego powodu aby siebie nawzajem przekonywać. Każdy ma prawo wierzyć w Boga albo wiedzieć, że nie istnieje, i jedni drugim nie powinni wchodzić w drogę tym bardziej, że w żadnym miejscu te drogi nie krzyżują się.

Katolicy mogą w spokoju i do woli oddawać się Bogu w swoich domach i kościołach, a wszyscy mają pełne prawo ŻYĆ i FUNKCJONOWAĆ spokojnie na neutralnym gruncie.
Kościół ani wierzący nie mają żadnego prawa ani przyzwolenia na panoszenie się w przestrzeni publicznej.

Miejsce Boga jest w domach, w kościołach i sercach wierzących, i NIGDZIE INDZIEJ!

katolik
katolik
13 lat temu

Tą niekończącą się dyskusję można sprowadzić tylko do dwóch przeciwstawnych opinii. Jedna to, że parafia powinna podarować gminie odsetki, druga to, że gmina nie powinna była wnosić kasacji od wyroku ryzykując zapłatę odsetek. Więcej opinii być nie może bo nie pozwala na to prawomocny wyrok sądu. A tak naprawdę sytuację tę wykorzystują ci, którzy chcą powalczyć z kościołem. Proszę przestańcie wreszcie bić pianę, kościół istnieje ponad 2000 lat i nie uda wam się go zwalczyć. A jak nie wierzycie to nie bójcie się i wejdźcie do kościoła w czasie niedzielnej mszy świętej i zobaczcie ile w nim ludzi.

Wnikliwy
Wnikliwy
13 lat temu

A może by tak Pan Bóg Wszechmogący przysłał tutaj jaki komentarz i wtedy rozwiał nasze watpliwości? Cóż to dla Niego, napewno mógłby mieć niejednego laptopa i nieograniczony dostęp do każdej sieci? 😡

APOSTATA
APOSTATA
13 lat temu

.
[quote name=”mama Olkuszaninka”]APOSTATA:

CIEBIE TEŻ NIE MA … NIE WIDZE CIE TERAZ :lol:[/quote]

Zaproś mnie to przyjdę. 😆

A boga zapraszają już dwa tysiące lat, a po nim ani widu, ani słychu! 😆
.