DSC 0247a

W piątek 27. stycznia 2017 r. Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Wolbromiu, który swoją opieką obejmuje 139 niepełnosprawnych intelektualnie wychowanków, przyjmował specjalnego gościa. Z niezwykle sympatyczną wizytą przybyła do ośrodka Pierwsza Dama RP – Agata Kornhauser-Duda.

Na początek pani Prezydentowa została zaproszona do obejrzenia barwnego przedstawienia pt. „W 80 dni dookoła świata”, przygotowanego przez podopiecznych i wychowawców ośrodka. Następnie zapoznała się ze specyfiką pracy i metodami terapii stosowanymi w wolbromskim OREW-ie, odwiedzając wychowanków w ich salach terapeutycznych. Serdeczność i urok Pierwszej Damy sprawiły, że spotkanie przebiegło w bardzo ciepłej, radosnej i bezpośredniej atmosferze. Pani Prezydentowa bardzo szybko zyskała sobie zaufanie i sympatię wychowanków ośrodka, którzy w podziękowaniu za wizytę podarowali jej własnoręcznie wykonane pamiątkowe upominki. Na zakończenie spotkania pani Agata Kornhauser-Duda z dużym wzruszeniem pogratulowała dzieciom talentu scenicznego i zaprosiła je do Pałacu Prezydenckiego w Warszawie.

Komentując wizytę żony w OREW-ie podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Wolbromiu prezydent Duda powiedział: „Moja żona odwiedziła dzisiaj ośrodek rehabilitacyjno-edukacyjno-wychowawczy. I przez moment, gdy byliśmy sami, powiedziała do mnie: „Wow, niesamowite! Jaki piękny obiekt, jak bardzo zaangażowani ludzie, z jak wielkim poświęceniem pracują, jak bardzo są oddani temu, co robią. W tej tak ważnej sprawie, dla tych, których los pokrzywdził”. A przecież to nie jest jakoś rewelacyjnie wynagradzana praca, a wymaga tyle zaangażowania i tyle serca, żeby ją wykonywać właśnie w taki sposób. Ogromnie Państwu za to, także jako Prezydent Rzeczypospolitej, dziękuję, że właśnie tacy jesteście.”

Wizytowany w piątek przez wyjątkowego gościa OREW  działa od stycznia 2002 roku i spełnia zadania z zakresu wczesnej interwencji, edukacji, rewalidacji, rehabilitacji dzieci i  młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim ze sprzężeniami od 3 do 25 roku życia. Obecnie pobytem dziennym objętych jest  139  wychowanków. Dodatkowo w strukturze ośrodka funkcjonuje Zakład Leczniczy, realizujący świadczenia opieki zdrowotnej dla ok. 400 pacjentów. Natomiast z zajęć w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju  korzysta aktualnie 80 dzieci.

7

DSC 0384

DSC 0246

DSC 0482

DSC 0585

DSC 0618

 Zdjęcia dzięki uprzejmości PSONI Koło w Wolbromiu

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ewan.
Ewan.
7 lat temu

Para na miarę całego świata ha ha ha napisz młody jakie kraje nam tego zazdroszczą ?,ty tępy cepie nie musimy się wstydzić ich wyglądu jak by wygląd miał znaczenie ,prezydent i prezydentowa powinni mieć swoje zdanie i być parą wszystkich polaków a nie podpisywać i robić co KARZEŁ każe.A co do wypowiedzi nie pamiętam aby prezydentowa w jakimś programie się w telewizji wypowiedziała i udzieliła wywiadu ,jest jak kukła która stoi koło męża i macha rączką.

ZBYCH
ZBYCH
7 lat temu

Całe szczęście Młody, że nikt nie bierze pod uwagę tego, co Ty uważasz. 😛 😆 😛

Młody
Młody
7 lat temu

[quote name=”Kord”]Smieszna Babka…[/quote]

A ja uważam że dopiero teraz mamy taką parę prezydencką z której możmy być dumni nie tylko w Polsce, w Europie ale też na całym swiecie i wiele krajów nam tego zazdrości … nie musimy się już wstydzić ich wyglądu, wypowiedzi, inteligencji, zachowania, pracowitości, moralności … jak bywało to w przypadku wielu poprzedników …

Kord
Kord
7 lat temu

Smieszna Babka…