pomoc 2

Każdy człowiek może stać się świadkiem wypadku lub nagłego zachorowania, które będzie stanowiło zagrożenie dla zdrowia lub życia poszkodowanego. Zanim przybędzie fachowa pomoc medyczna może upłynąć kilka lub nawet kilkanaście minut, od których niejednokrotnie zależy powodzenie dalszej specjalistycznej akcji ratunkowej. Bardzo ważne jest, aby nie bać się udzielać pomocy. Jest łatwiej, kiedy mamy podstawowe umiejętności w tym zakresie. Urząd Miasta i Gminy w Wolbromiu zakupił ostatnio dwa automatyczne zewnętrzne defibrylatory AED i przeszkolił wszystkich pracowników z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Zakupiony sprzęt AED wkrótce zostanie zamontowany w specjalnych, ogólnodostępnych gablotach. Pierwszy trafi na wolbromską krytą pływalnię, zarządzaną przez Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, a drugi zawiśnie na korytarzu UMiG w Wolbromiu. Chociaż urządzenia są skonstruowane w taki sposób, aby każdy mógł ich użyć bez obawy zaszkodzenia poszkodowanemu, to wszyscy urzędnicy, a także pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej, która ma siedzibę w budynku urzędu, zostali przeszkoleni w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz obsługi defibrylatora.

pomoc

W niedługim czasie podobne bezpłatne szkolenia dla zainteresowanych osób w wolbromskiej remizie OSP przeprowadzi w ramach projektu dofinansowanego z funduszy unijnych firma związania z ratownictwem medycznym. Burmistrz Adam Zielnik zapowiedział również szkolenia specjalistyczne dla strażaków z gminnych jednostek OSP. Tym samym grono osób potrafiących udzielić pomocy w nagłym przypadku znacząco wzrośnie.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze