waszeinterwencje

Mieszkańcy ulicy Podgrabie w Olkuszu, których droga została rozsławiona przy okazji położenia tam „zwijanego asfaltu” zastanawiają się teraz, kto i kiedy ma zamiar rzeczywiście „zwinąć” ten asfalt i zrobić z drogą porządek. Od momentu nagłośnienia sprawy minął już ponad miesiąc, a felerny asfalt jak leżał, tak leży.

– Chcielibyśmy dowiedzieć się, kiedy Wodociągi mają zamiar doprowadzić naszą ulicę do normalnego stanu. Od momentu zgłoszenia problemu, prace na placu budowy stoją i nie widzimy, żeby się miało coś w tej kwestii zmienić. Obrzeża drogi się wykruszają, a my nie możemy się dowiedzieć, co dalej z ulicą. Przyjdzie jesień, po niej zima i znowu powiedzą nam, że obsunięcia są przez niekorzystne warunki atmosferyczne – mówi mieszkaniec Podgrabia, który zgłosił się do nas z tą interwencją.

 

O wyjaśnienia poprosiliśmy zarząd Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Olkuszu. Przetarg na budowę kanalizacji sanitarnej w ul. Podgrabie wygrało konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Inżynierii Ochrony Środowiska i Melioracji „HYDROMEL” Sp. z o.o. i „BUSKOPOL” S.A., które realizowało prace siłami własnymi oraz z udziałem podwykonawców. – Podwykonawca, którego prace wstrzymał inspektor nadzoru, nie będzie kontynuował już swojego zakresu robót związanego z odtworzeniem nawierzchni. Konsorcjum zobowiązane jest do usunięcia wadliwej nawierzchni i ponownego odtworzenia zgodnie z zasadami sztuki budowlanej, STWIORB i dokumentacją projektową. W obecnym czasie PWiK Sp. z o.o. w Olkuszu oczekuje na zgłoszenie nowego podwykonawcy robót w celu akceptacji – odpowiada na nasze pytania zarząd PWiK-u. – Zwracamy uwagę, że dotychczas wykonane prace związane z odtworzeniem nawierzchni nie zostały odebrane przez inspektora nadzoru, w związku z czym nie zostaną rozliczone i zakwalifikowane do zapłaty przez inżyniera kontraktu – dodaje zarząd.

Prace związane z doprowadzeniem tej ulicy do stanu użytkowania rozpoczną się najpewniej we wrześniu. – Roboty zostaną wykonane niezwłocznie po zgłoszeniu do akceptacji przez PWiK Sp. z o.o. nowego podwykonawcy robót. Wrześniowy termin mieści się w przyjętym harmonogramie robót – zapewniają olkuskie Wodociągi.

Na pytanie, czym spowodowany jest tak długi przestój na ulicy Podgrabie, który utrudnia mieszkańcom poruszanie się po tej drodze, Wodociągi odpowiedziały, że to nie jest żaden przestój „a czas na wdrożenie procedury związanej z wyborem nowego podwykonawcy, zgłoszeniem go do zamawiającego i akceptacji”.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Łukasz Tomsia
Łukasz Tomsia
9 lat temu

Jako mieszkaniec przygladam sie postepom tych prac z „oddali” i przypomina mi ta budowa prace na autostradzie w okolicach Włocławka – której budowa została wstrzymana – ale po interwencjach mieszkańców i władz prawdopodobnie na następne wakacje pojedziamy nowa autostradą. I mam nadzieje żę zblizające sie wybory pomoga osobom decyzyjnym w tym mieście doprowadzić tą drogę do takiego stanu abym mógł moim Kolegom z Warszawy i Trójmiasta pokazać że – u nas nie zwija się asfaltu na noc – bo to już jest słynne w całej Polsce

wolna amerykanka
wolna amerykanka
9 lat temu

„czas na wdrożenie procedury związanej z wyborem nowego podwykonawcy, zgłoszeniem go do zamawiającego i akceptacji”

a kiedy nadejdzie czas na wdrożenie procedury położenia nowej warstwy asfaltu? :-* 😆

myśliciel
myśliciel
9 lat temu

Czy mieszkańcy znajdą w sobie jeszcze tyle cierpliwości żeby patrzeć spokojnie na ten bałagan wykonawczy ? Zobaczymy !

okolo
okolo
9 lat temu

tak, naprawią a po roku ja szlak trafi. tam droge trzeba zrobic od podstaw i wtedy bedzie pewnosc, ze jakis czas wytrzyma.

bożena
bożena
9 lat temu

naprawią jak ktoś ! postawi sobie lub dziecku dom

Młody
Młody
9 lat temu

Władza się obraziła na krytykę, uruchomiła prokuraturę aby zamknąć gęby niezadowolonym, więc nie ma czasu zajmowac się głupim asfaltem …

dziadek mróz
dziadek mróz
9 lat temu

a zima nadchodzi……